OFICJALNIE: Takiego gracza w Sandecji jeszcze nie było. Niedawny finalista Ligi Europy na testach!

OFICJALNIE: Takiego gracza w Sandecji jeszcze nie było. Niedawny finalista Ligi Europy na testach!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sandecja Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz poinformowała o testach medycznych ukraińskiego pomocnika, Wałerija Fedorczuka.

Nieco wcześniej testy Ukraińca w Sandecji zaanonsował były rzecznik klubu z województwa małopolskiego, Michał Śmierciak. Jak napisał on na Twitterze: „Piłkarza z takim doświadczeniem w europejskich pucharach w Nowym Sączu jeszcze nie było”.

29-letni zawodnik w latach 2010-2016 był związany z Dnipro. Początkowo klub ten wypożyczał go do innych zespół, w tym Karpat Lwów czy Wołynia Łuck. Z czasem jednak pomocnik zaczął pojawiać się na murawie w jego koszulce. W sumie zaliczył dla niego 45 meczów, gola i dwie asysty.

11 z tych spotkań Fedorczuk rozegrał w Lidze Europy. W sezonie 2014/2015 wystąpił z Dniprem w finale tych rozgrywek, który został zorganizowany w Warszawie. Ukraińcy przegrali w nim jednak z Sevillą 2:3. Ppomocnik przebywał na boisku przez 68 minut).

Po odejściu z Dnipra były młodzieżowy reprezentant swojego kraju grał w Dynamie Kijów (m.in. jeden występ w Lidze Mistrzów). Następnie był graczem Weres Równe, a aktualnie jest bez klubu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy