Oficjalnie: Tieriek zmienia nazwę na cześć byłego prezydenta Republiki Czeczenii

Oficjalnie: Tieriek zmienia nazwę na cześć byłego prezydenta Republiki Czeczenii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Achmat Grozny

Tieriek Grozny od nowego sezonu będzie występował pod nazwą Achmad Grozny.

Ramzan Kadyrow, pełniący funkcję Szefa Republiki Czeczeńskiej oraz honorowego prezesa klubu, przychylił się do prośby kibiców i zmienił nazwę zespołu piłkarskiego z Tieriek na Achmat.

Dzięki temu drużyna będzie nosiła nazwę na cześć ojca Ramzana i zarazem byłego prezydenta Czeczenii, Achmata Kadyrowa, który zginął 9 maja 2004 roku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego wmurowanego w trybunę honorową na stadionie w Groznym.

Tieriek w niedawno zakończonych rozgrywkach zajął piąte miejsce w rozgrywkach rosyjskiej Premjer Ligi. To jest najlepsza lokata uzyskana w historii „Zielono-Białych”, która jednak nie zagwarantowała im startu w eliminacjach do Ligi Europy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Jonathan David odchodzi z Gentu. Hitowy transfer Jonathan David odchodzi z Gentu. Hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy