OFICJALNIE: Tomasz Kędziora odchodzi z PAOK-u Saloniki

OFICJALNIE: Tomasz Kędziora odchodzi z PAOK-u Saloniki fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PAOK Saloniki

Reprezentant Polski, Tomasz Kędziora, oficjalnie kończy swoją przygodę z PAOK-iem Saloniki. Klub z Grecji poinformował dziś o rozstaniu z obrońcą.

Kędziora dołączył do PAOK-u zimą tego roku na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. W greckim zespole wychowanek UKP Zielona Góra miał regularnie grać, jednak nie zawsze mu się to udawało.

Ostatecznie zanotował dziesięć spotkań (w tym osiem w lidze) dla klubu z Salonik, strzelając bramkę.

PAOK zresztą mocno zawiódł swoich kibiców, bo rozgrywki Super League zakończył na zaledwie czwartej pozycji, co przekłada się na udział w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dalsze plany na przyszłość ma Kędziora.

Na razie 28-latek formalnie z końcem czerwca wróci do Dynama, z którym umowa wiąże go jeszcze do 30 czerwca 2024 roku.

Dla prawego obrońcy było to już drugie wypożyczenie z ukraińskiego klubu, bo od marca do czerwca 2022 roku z powodzeniem grał dla Lecha Poznań, w którego barwach wypłynął na szerokie wody. Dynamo właśnie z wielkopolskiego klubu wykupiło go latem 2017 roku za półtora miliona euro.

Na razie Kędziora myśli jednak o zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdyż znalazł się na liście powołanych. Selekcjoner Fernando Santos da mu prawdopodobnie szansę w meczu z Niemcami lub Mołdawią (16 i 20 czerwca).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy