OFICJALNIE: Tomasz Kędziora odchodzi z PAOK-u Saloniki

2023-05-30 20:32:37; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Tomasz Kędziora odchodzi z PAOK-u Saloniki Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: PAOK Saloniki

Reprezentant Polski, Tomasz Kędziora, oficjalnie kończy swoją przygodę z PAOK-iem Saloniki. Klub z Grecji poinformował dziś o rozstaniu z obrońcą.

Kędziora dołączył do PAOK-u zimą tego roku na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. W greckim zespole wychowanek UKP Zielona Góra miał regularnie grać, jednak nie zawsze mu się to udawało.

Ostatecznie zanotował dziesięć spotkań (w tym osiem w lidze) dla klubu z Salonik, strzelając bramkę.

PAOK zresztą mocno zawiódł swoich kibiców, bo rozgrywki Super League zakończył na zaledwie czwartej pozycji, co przekłada się na udział w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dalsze plany na przyszłość ma Kędziora.

Na razie 28-latek formalnie z końcem czerwca wróci do Dynama, z którym umowa wiąże go jeszcze do 30 czerwca 2024 roku.

Dla prawego obrońcy było to już drugie wypożyczenie z ukraińskiego klubu, bo od marca do czerwca 2022 roku z powodzeniem grał dla Lecha Poznań, w którego barwach wypłynął na szerokie wody. Dynamo właśnie z wielkopolskiego klubu wykupiło go latem 2017 roku za półtora miliona euro.

Na razie Kędziora myśli jednak o zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdyż znalazł się na liście powołanych. Selekcjoner Fernando Santos da mu prawdopodobnie szansę w meczu z Niemcami lub Mołdawią (16 i 20 czerwca).