OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PAOK

Tomasz Kędziora przeniósł się z Dynama Kijów do PAOK-u.

Tomasz Kędziora został wypożyczony z Dynama Kijów do PAOK-u do końca sezonu 2022/2023. Grecki klub nie poinformował, czy w umowie została zawarta opcja wykupu.

Dla 28-latka to drugi czasowy transfer w krótkim odstępie. W drugiej części poprzednich rozgrywek prawy obrońca udał się na wypożyczenie do Lecha Poznań. W Ekstraklasie rozegrał sześć meczów i zdobył tytuł mistrza Polski.

26-krotny reprezentant kraju jest związany z Dynamem od 2017 roku. Dotychczasowy bilans bocznego defensora w koszulce kijowskiego zespołu to 198 meczów, siedem trafień i 20 asyst. Zawodnik zdobył z nim mistrzostwo, dwa Puchary i trzy Superpuchary Ukrainy.

W obecnym sezonie Kędziora rozegrał dziewięć spotkań w lidze, sześć w eliminacjach Ligi Mistrzów i trzy w Lidze Europy. Na rodzimym podwórku Dynamo zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Z LE pożegnało się po fazie grupowej, zdobywając w niej tylko punkt.

PAOK plasuje się w tej chwili na czwartej lokacie w tabeli greckiej ekstraklasy ze stratą sześciu „oczek” do pierwszego Panathinaikosu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy