Oficjalnie: Transferowy rekord Championship!

Oficjalnie: Transferowy rekord Championship!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Aston Villa, Bristol City

Aston Villa potwierdziła, że jej nowym zawodnikiem będzie Jonathan Kodjia.

Bristol City oraz Aston Villa potwierdziły, że Jonathan Kodjia będzie występował od przyszłego sezonu na Villa Park. Napastnik kosztował "The Villans" 15 milionów funtów, co jest transferowym rekordem Championship. Wcześniejszy najlepszy wynik należał wspólnie do Newcastle i Aston Villi, które tego lata sprowadziły odpowiednio Matta Ritchiego i Rossa McCormacka za 12 milionów.

Transfer Kodjii jest rzecz jasna także rekordową sprzedażą Bristol City, które poprzedni rekord ustanowiło... w 1999 roku. Wtedy to Ade Akinbiyi przeniósł się do Wolverhampton za trzy i pół miliona funtów.

Kodjia podpisał z Aston Villą kontrakt ważny przez najbliższe cztery sezony. Ostatnia drużyna poprzedniego sezonu Premier League zapłaci od razu 11 milionów funtów, a pozostałe cztery miliony w formie zmiennych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy