OFICJALNIE: Twente po awansie... zwalnia trenera

OFICJALNIE: Twente po awansie... zwalnia trenera
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: FC Twente Enschede

FC Twente Enschede poinformowało we wtorek, że zdecydowało się zakończyć współpracę ze swoim trenerem, Marino Pusiciem.

47-latek został zwolniony z klubu, mimo że do końca kontraktu pozostawał mu jeszcze rok. Holender pożegnał się z zespołem, z którym co prawda udało mu się awansować z drugiej ligi do Eredivisie, ale również z którym od dłuższego czasu nie mógł znaleźć nici porozumienia. Większość personelu i zawodników w klubie po jakimś okresie panowania szkoleniowca przestała się dostosowywać do jego wymogów, wobec czego odejście trenera pozbawionego wsparcia było jedynie kwestią czasu.

Pusic pracował w Twente od 2015 roku. Najpierw był asystentem René Hake'a, a następnie Gertjana Verbeeka. W zeszłym sezonie na sześć kolejek przed końcem rozgrywek holenderskiej ekstraklasy przejął dowodzenie drużyną po zwolnieniu ze stanowiska tego drugiego, jednak nie udało mu się uratować drużyny przed spadkiem. Po fatalnej kampanii dla popularnych „Tukkers” urodzonemu w Bośni i Hercegowinie szkoleniowcowi zaproponowano dwuletni kontrakt, lecz mimo iż jego zespół spełnił cel i z łatwością powrócił w tym roku do najwyższej klasy rozgrywek w Holandii, zdecydowano się przedwcześnie rozwiązać umowę z 47-latkiem.

„W ubiegłym już sezonie osiągnęliśmy nasz najważniejszy cel – powrót do Eredivisie. Dużą rolę odegrał w tym Marino Pusic. To było niezwykle trudne zadanie w niezwykle trudnych okolicznościach. Twente jest mu za to bardzo wdzięczne. Mimo to, klub i Marino poróżnili się w kwestii dalszej filozofii piłki jaką miałby reprezentować zespół, dlatego nasze drogi się rozdzielają. Oczywiście nie była to łatwa decyzja” – napisał na oficjalnej stronie klubu dyrektor techniczny Ted van Leeuwen.

Prócz FC Twente, Marino Pusic pracował jeszcze jako asystent w dwóch seniorskich zespołach: NAC Bredzie i azerbejdżańskim Interze Baku. Jako szkoleniowiec prowadził Enschede w sumie w 49 meczach. Wygrał 29 z nich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy