OFICJALNIE: Twente po awansie... zwalnia trenera

OFICJALNIE: Twente po awansie... zwalnia trenera
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: FC Twente Enschede

FC Twente Enschede poinformowało we wtorek, że zdecydowało się zakończyć współpracę ze swoim trenerem, Marino Pusiciem.

47-latek został zwolniony z klubu, mimo że do końca kontraktu pozostawał mu jeszcze rok. Holender pożegnał się z zespołem, z którym co prawda udało mu się awansować z drugiej ligi do Eredivisie, ale również z którym od dłuższego czasu nie mógł znaleźć nici porozumienia. Większość personelu i zawodników w klubie po jakimś okresie panowania szkoleniowca przestała się dostosowywać do jego wymogów, wobec czego odejście trenera pozbawionego wsparcia było jedynie kwestią czasu.

Pusic pracował w Twente od 2015 roku. Najpierw był asystentem René Hake'a, a następnie Gertjana Verbeeka. W zeszłym sezonie na sześć kolejek przed końcem rozgrywek holenderskiej ekstraklasy przejął dowodzenie drużyną po zwolnieniu ze stanowiska tego drugiego, jednak nie udało mu się uratować drużyny przed spadkiem. Po fatalnej kampanii dla popularnych „Tukkers” urodzonemu w Bośni i Hercegowinie szkoleniowcowi zaproponowano dwuletni kontrakt, lecz mimo iż jego zespół spełnił cel i z łatwością powrócił w tym roku do najwyższej klasy rozgrywek w Holandii, zdecydowano się przedwcześnie rozwiązać umowę z 47-latkiem.

„W ubiegłym już sezonie osiągnęliśmy nasz najważniejszy cel – powrót do Eredivisie. Dużą rolę odegrał w tym Marino Pusic. To było niezwykle trudne zadanie w niezwykle trudnych okolicznościach. Twente jest mu za to bardzo wdzięczne. Mimo to, klub i Marino poróżnili się w kwestii dalszej filozofii piłki jaką miałby reprezentować zespół, dlatego nasze drogi się rozdzielają. Oczywiście nie była to łatwa decyzja” – napisał na oficjalnej stronie klubu dyrektor techniczny Ted van Leeuwen.

Prócz FC Twente, Marino Pusic pracował jeszcze jako asystent w dwóch seniorskich zespołach: NAC Bredzie i azerbejdżańskim Interze Baku. Jako szkoleniowiec prowadził Enschede w sumie w 49 meczach. Wygrał 29 z nich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy