OFICJALNIE: UEFA zamknęła postępowanie w sprawie Superligi

OFICJALNIE: UEFA zamknęła postępowanie w sprawie Superligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała o zamknięciu i zakończeniu dochodzenia wobec Juventusu, Realu Madryt i Barcelony w związku z podjęciem próby utworzenia przez nie i dziewięć innych zespołów tak zwanej Superligi.

Przepychanki pomiędzy trójką najbardziej optujących drużyn za powołaniem do życia nowych klubowych rozgrywek a przedstawicielami Unii Europejskich Związków Piłkarskich zakończyły się bez wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji, o czym dowiadujemy się z opublikowanego komunikatu.

„Po zawieszeniu postępowań przeciwko Barcelonie, Juventusowi i Realowi Madryt, w sprawie związanej z naruszeniem ram prawnych UEFA w związku z tak zwaną z Superligą, Komisja Apelacyjna UEFA ogłosiła dzisiaj, że postępowanie jest zakończone i nieważne, tak jakby nigdy nie zostało otwarte” - napisano w oświadczeniu.

Tym samym wielkie groźby UEFA odnoszące się między innymi do wymierzenia wysokich grzywien czy wykluczenia Juventusu, Realu Madryt i Barcelony z rywalizacji w Lidze Mistrzów nie znalazły żadnego potwierdzenia.

W zaistniałej sytuacji przedstawiciele trzech wymienionych zespołów mogą świętować, ponieważ od samego początku przekonywały, że europejska centrala nie jest w stanie nic im zrobić, a oni prędzej czy później doprowadzą do utworzenia Superligi.

***

Superliga: Real Madryt, FC Barcelona i Juventus chcą zmienić formułę rozgrywek. Większa inkluzywność!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy