OFICJALNIE: Verdi wraca do Torino. Rekord transferowy w zawieszeniu!

OFICJALNIE: Verdi wraca do Torino. Rekord transferowy w zawieszeniu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Torino FC

Torino FC i SSC Napoli dopięły transfer Simone Verdiego.

Prawoskrzydłowy tym samym wraca na „stare śmieci”, gdzie występował z przerwami na wypożyczenia przez cztery sezony. Później grał on jeszcze w Milanie, Eibarze, Carpi i Bolonii, skąd latem 2018 roku przeniósł się do SSC Napoli. Wówczas „Błękitni” na jego angaż wydali aż 24,5 miliona euro, lecz 27-latek na Stadio San Paolo nie potrafił zaprezentować pełni swoich umiejętności, notując w 24 meczach cztery gole i trzy asysty.

Ostatecznie zgłosiło się po niego Torino i na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu ponownie sprowadziło go do siebie. Na konto wicemistrza Włoch na razie trafiły trzy miliony euro, lecz łącznie może on zarobić dodatkowe 22 miliony euro (podstawowa kwota transferu plus dwa miliony w formie zmiennych). Tym samym będzie to największa operacja w historii „Byków”, które jak dotąd wydały najwięcej przy okazji angażu Simone Zazy (12 milionów euro).

Torino tego lata skupiło się głównie na przedłużenie współpracy z dotychczas wypożyczonymi zawodnikami i tak do klubu z Turynu na stałe dołączyli m.in. Koffi Djidji czy Ola Aina.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy