OFICJALNIE: Verdi wraca do Torino. Rekord transferowy w zawieszeniu!

OFICJALNIE: Verdi wraca do Torino. Rekord transferowy w zawieszeniu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Torino FC

Torino FC i SSC Napoli dopięły transfer Simone Verdiego.

Prawoskrzydłowy tym samym wraca na „stare śmieci”, gdzie występował z przerwami na wypożyczenia przez cztery sezony. Później grał on jeszcze w Milanie, Eibarze, Carpi i Bolonii, skąd latem 2018 roku przeniósł się do SSC Napoli. Wówczas „Błękitni” na jego angaż wydali aż 24,5 miliona euro, lecz 27-latek na Stadio San Paolo nie potrafił zaprezentować pełni swoich umiejętności, notując w 24 meczach cztery gole i trzy asysty.

Ostatecznie zgłosiło się po niego Torino i na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu ponownie sprowadziło go do siebie. Na konto wicemistrza Włoch na razie trafiły trzy miliony euro, lecz łącznie może on zarobić dodatkowe 22 miliony euro (podstawowa kwota transferu plus dwa miliony w formie zmiennych). Tym samym będzie to największa operacja w historii „Byków”, które jak dotąd wydały najwięcej przy okazji angażu Simone Zazy (12 milionów euro).

Torino tego lata skupiło się głównie na przedłużenie współpracy z dotychczas wypożyczonymi zawodnikami i tak do klubu z Turynu na stałe dołączyli m.in. Koffi Djidji czy Ola Aina.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy