OFICJALNIE: Viaplay w polskiej kablówce

OFICJALNIE: Viaplay w polskiej kablówce fot. Viaplay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NENT Group | WirtualneMedia

NENT Group uzgodniło wieloletnią umowę dystrybucyjną platformy Viaplay z siecią kablową Vectra na terenie Polski.

Firma ze Skandynawii wdarła się przebojem na nasz rynek i może pochwalić się posiadaniem na wyłączność praw do transmitowania takich rozgrywek jak Bundesliga, Liga Europy, Liga Konferencji Europy czy zmaganiach kobiecych w Niemczech, Anglii, Włoch oraz Hiszpanii (w tych trzech ostatnich tylko wybrane mecze) od rozpoczynającego się wkrótce sezonu.

Ponadto NENT Group będzie relacjonować trwające eliminacje Mistrzostw Świata z kontynentu afrykańskiego, pokazywać Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 i Copa América w 2024 roku oraz w późniejszym okresie także elitarną Premier League (od sezonu 2022/2023) czy Formułę 1 (od 2023 roku).

Przedstawiciele przedsiębiorstwa z branży mediowo-rozrywkowej nie zamierzają na tym poprzestać i przy okazji kolejnych przetargów będą starali się pozyskać prawa do transmitowania różnych zmagań sportowych.

A te będą mogli obejrzeć między innymi operatorzy sieci kablowej Vectra za sprawą nawiązania wieloletniej współpracy ze skandynawską firmą, co zostało potwierdzone przez obie zainteresowane strony.

- Ta umowa z największym polskim graczem telewizji kablowej pokazuje długoterminową atrakcyjność Viaplay dla lokalnych widzów. Na wszystkich naszych rynkach zapewnienie szerokiej dostępności Viaplay jest strategicznym priorytetem i współpraca z Vectrą stwarza wiele możliwości. Z niecierpliwością czekamy na powitanie klientów Vectry w naszej wyjątkowej ofercie streamingowej oraz na ogłoszenie wkrótce kolejnych partnerstw w Polsce - powiedział Kim Poder, dyrektor handlowy NENT Group.

- Naszą misją jest spełnienie oczekiwań naszych klientów i zapewnienie im dostępu do najlepszej rozrywki opartej na najnowszych technologiach. Jesteśmy niezmiernie dumni, że jako jedni z pierwszych podpisaliśmy umowę z Nordic Entertainment Group w Polsce. Viaplay to kolejna bardzo angażująca usługa dla miłośników kina i sportu w portfolio naszej firmy. Dzięki usłudze TV Smart nasi klienci mogą również zabrać ze sobą Viaplay w każde miejsce w Polsce i UE, gdzie jest jest dostęp do Internetu - dodał Tomasz Żurański, dyrektor generalny Vectry.

Od 3 sierpnia klienci Vectry będą mogli dodać subskrypcję platformy Viaplay do swoich pakietów z telewizją, szerokopasmowym Internetem lub telefonią komórkową. Aplikacja będzie także dostępna na dekoderach TV Smart 4K Box wprowadzonych do oferty sieci kablowej jesienią ubiegłego roku.

Cena za dostęp od usługi jest stała dla wszystkich i wynosi 34 złote miesięcznie. NENT Group zapowiedziało już jednak wprowadzenie atrakcyjnych promocji na start, ale na razie nie ujawniło w tej materii żadnych szczegółów. Vectra także szykuje coś ciekawego dla swoich klientów.

- Przygotowaliśmy atrakcyjną promocję i specjalne oferty sprzedaży usługi Viaplay. Już teraz możemy zdradzić, że będzie ona dostępna zarówno w opcji „a la carte” jak i łączona z głównymi usługami Vectry. O wszystkich szczegółach nasi klienci dowiedzą się już 3 sierpnia - zapowiadziała Justyna Grzelak, koordynatorka do spraw PR w Vectrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy