OFICJALNIE: Vietto godzi kluby. Transfer Argentyńczyka

OFICJALNIE: Vietto godzi kluby. Transfer Argentyńczyka fot. Atletico Madryt
Mateusz Michałek
Źródło: Sporting

Konflikt na linii Atlético Madryt - Sporting wywołany przenosinami do stolicy Hiszpanii Gelsona Martinsa dobiegł końca. Strony doszły do porozumienia, którego częścią jest transfer do Portugalii Luciano Vietto.

Martins przeniósł się do Atlético w zeszłym roku, chwilę wcześniej decydując się na rozwiązanie umowy ze Sportingiem. Do Madrytu skrzydłowy trafił na zasadzie wolnego transferu, ale klub z Lizbony od początku dawał do zrozumienia, że transakcja nie została przeprowadzona zgodnie z prawem i oczekiwał pieniędzy za piłkarza - 40 milionów euro. Sprawa trafiła do FIFA.

We wtorek Sporting poinformował, że Atlético zobowiązało się zapłacić za Martinsa 22,5 miliona euro. Do tego, zgodnie z zapowiedziami, z Madrytu do Lizbony przeniesie się Luciano Vietto. Sporting zapłaci za niego 7,5 miliona euro. „Rojiblancos” otrzymają z kolei 50 procent zysku z jego kolejnego transferu.

Vietto był piłkarzem Atlético od 2015 roku. 25-letni argentyński napastnik strzelił dla madrytczyków trzy gole w 38 spotkaniach. Sezon 2018/2019 atakujący spędził na wypożyczeniu w Fulham. W Premier League zanotował 20 występów, jedno trafienie i cztery asysty.

24-letni Martins zimą trafił z kolei na wypożyczenie do AS Monaco (cztery bramki i dwa ostatnie podania w Ligue 1). Na razie nie wiadomo, jak potoczą się jego losy i czy Portugalczyk po powrocie z niego zostanie w Madrycie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy