OFICJALNIE: VV Katwijk wygrał trzecią ligę holenderską, ale nie awansuje na zaplecze Eredivisie. Drugi raz z rzędu

OFICJALNIE: VV Katwijk wygrał trzecią ligę holenderską, ale nie awansuje na zaplecze Eredivisie. Drugi raz z rzędu
Jakub Skorupka
Jakub Skorupka
Źródło: Transfery.info

VV Katwijk, zespół z Tweede Divisie czyli trzeciej klasy rozgrywkowej w Holandii, pomimo zajęcia pierwszego miejsca nie awansuje na zaplecze Eredivisie. I to już drugi sezon z rzędu.

VV Katwijk drugi sezon z rzędu wygrał Tweede Divisie. Z powodu zmian wprowadzonych przez KNVB, czyli Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej, który dokonał podziału na poziom amatorski i profesjonalny. Ta reforma zablokowała możliwość awansu z trzeciej ligi do drugiej oraz spadku z zaplecza Eredivisie do Tweede Divisie.

Modyfikacja wprowadzona przez holenderską federację utworzyła Tweede Divisie oraz zakazuje awansów drużyn z tej ligi do Eerste Divisie do sezonu 2022/2023, czyli obecnego.

VV Katwijk zdołał obronić tytuł zwycięzcy ligi. W 34 kolejkach zgromadził 71 punktów, tym samym wyprzedził o dwa „oczka” dwa zespoły, Rijnsbursge Boys i Amsterdamsche FC.

Do ostatniej kolejki ważyły się losy tego, kto zajmie pierwsze miejsce. Przed ostatnią serią gier VV Katwijk i AFC miały taką samą liczbę punktów. Amsterdamsche FC zremisowało 0:0 z Excelsior Maassluis, natomiast zawodnicy Anthony’ego Correia pokonali Spakenburg 2:1. Obrońcy tytułu mogli wygrać wyżej, jednak Robbert Susan zmarnował rzut karny.

W poprzednich rozgrywkach VV Katwijk zdominował rozgrywki Tweede Divisie. Po 34 seriach gier zdobył 71 punktów, tym samym mając aż dziewięć „oczek” przewagi nad Hardenbergiem.

Więcej na temat: Holandia Oficjalnie VV Katwijk

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy