OFICJALNIE: W Amsterdamie po staremu. Czwarty letni transfer Ajaksu

OFICJALNIE: W Amsterdamie po staremu. Czwarty letni transfer Ajaksu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Lisandro Martínez przeszedł testy medyczne i związał się umową z Ajaksem.

Kontrakt 21-letniego argentyńskiego stopera z mistrzem Holandii będzie ważny do 30 czerwca 2023 roku. Zawarto w nim opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Defensa y Justicia zarobi na Martínezie siedem milionów euro.

Jednokrotny reprezentant Argentyny do tej pory grał wyłącznie w ojczyźnie. Przed dołączeniem do Defensy szkolił się m.in. w Newell's Old Boys. Jeśli chodzi o sezon 2018/2019, Martínez rozegrał 25 spotkań w rodzimej ekstraklasie. Lewonożny zawodnik strzelił dwa gole, do których dorzucił trzy asysty.

W minionych rozgrywkach mierzący 178 centymetrów wzrostu piłkarz zaliczył kilka występów również na lewej stronie defensywy.

To czwarty transfer Ajaksu przed nowym sezonem. Wcześniej amsterdamczycy, którzy sięgnęli ostatnio po podwójną koronę na krajowym podwórku, zakontraktowali pomocnika Razvana Marina, obrońcę Kika Pierie oraz bramkarza Kjella Scherpena.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy