OFICJALNIE: Westermann kończy karierę

OFICJALNIE: Westermann kończy karierę
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Austria Wiedeń

Heiko Westermann zdecydował się zawiesić buty na kołku.

34-latek ogłosił swą decyzję w sobotę. Niemiecki obrońca rozwiązał kontrakt, który wiązał go z Austrią Wiedeń do końca bieżących rozgrywek.

- Zawsze przychodzi moment, w którym ciało daje ci sygnały abyś skończył z futbolem. W moim przypadku nadszedł on teraz. Moja piłkarska przygoda właśnie dobiegła końca. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, iż udało mi się przekształcić pasję w zawodową karierę. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, grałem w uznanych drużynach oraz dostąpiłem zaszczytu występów w reprezentacji narodowej - powiedział Westermann w oficjalnym komunikacie.

Występujący na pozycji stopera zawodnik objawił się światu, grając dla Arminii Bielefeld, w której barwach wyrósł na jednego z solidniejszych obrońców Bundesligi. Niedługo później był już zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen, z którym w 2010 roku do ostatniej chwili walczył o mistrzostwo Niemiec, zaś następnie przez pięć lat przywdziewał barwy HSV.

Westermann zaliczył w swej karierze także zagraniczne epizody, bowiem miał okazję przywdziewać barwy hiszpańskiego Realu Betis, Ajaksu Amsterdam oraz wspomnianej Austrii Wiedeń.

Przez pewien czas pochodzący z Bawarii zawodnik był także ważnym elementem w prowadzonej przez Joachima Löwa reprezentacji Niemiec, z którą zajął drugie miejsce na rozgrywanych w 2008 roku Mistrzostwach Europy. Jego licznik w barwach narodowych zatrzymał się na 27 występach, które okrasił strzeleniem czterech goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy