OFICJALNIE: Wielki powrót Monchiego!

OFICJALNIE: Wielki powrót Monchiego! fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sevilla

Monchi, który kilka dni temu przestał być dyrektorem sportowym Romy, zdecydował się na powrót do Sevilli.

Hiszpański działacz pracował w Rzymie przez niecałe dwa lata. Z jego zatrudnieniem w stolicy Włoch wiązano wielkie nadzieje i nie do końca zostały one spełnione. Strony w końcu doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie.

Monchi nie narzekał na brak ofert. Na jego zakontraktowaniu bardzo zależało m.in. Arsenalowi. 50-latek postanowił jednak wrócić do Andaluzji.

Z Sevillą Monchi był związany jeszcze jako piłkarz. Później, przez 17 lat, był jej dyrektorem sportowym. Działacz mocno przyczynił się do sięgnięcia przez nią po pięć triumfów w Pucharze UEFA/Lidze Europy. To dzięki niemu do klubu przyszli m.in. Diego Capel, Alberto Moreno, Jesús Navas, Antonio Puerta, José Antonio Reyes, Adriano, Dani Alves, Júlio Baptista, Federico Fazio, Grzegorz Krychowiak, Seydou Keita czy Ivan Rakitić.

Sevilla niespodziewanie odpadła ostatnio z Ligi Europy po dwumeczu ze Slavią Praga. W tabeli LaLiga plasuje się na szóstej lokacie. Zwolnionego Pablo Machína na stanowisku trenera zastąpił Joaquín Caparrós.

Więcej na temat: Oficjalnie Hiszpania Sevilla Monchi

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy