OFICJALNIE: Wielkie pożegnanie Rooneya. Wyjątkowy mecz!

OFICJALNIE: Wielkie pożegnanie Rooneya. Wyjątkowy mecz!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FA

Angielska federacja poinformowała, że Wayne Rooney, który w zeszłym roku zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery, zagra jeszcze raz w rodzimych barwach.

33-letni napastnik ostatni występ w reprezentacji zanotował w listopadzie 2016 roku. Kilka miesięcy później oficjalnie zakończył z nią swoją przygodę. Rooney zrobił to, mając na koncie 119 meczów i 53 gole. Zawodnik DC United jest tym samym najlepszym strzelcem w jej historii. Jeśli chodzi o liczbę występów, więcej (125) zaliczył ich tylko Peter Shilton.

Angielski związek zdecydował, że Rooney zasłużył na wyjątkowe pożegnanie z kadrą i dlatego 15 listopada zobaczymy go na boisku w meczu towarzyskim pomiędzy „Synami Albionu” a Stanami Zjednoczonymi, który zostanie rozegrany na Wembley.

Nie będzie to zwykłe spotkanie. Przy jego okazji zbierane będą pieniądze na rzecz fundacji Rooneya. Anglik od dawna wspiera bowiem potrzebujących, koncentrując się w szczególności na poprawie życia dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji.

- Jestem podekscytowany tym, że znowu będą mógł zagrać dla reprezentacji na Wembley. Dziękuję Garethowi Southgate'owi oraz federacji za chęć wsparcia mojej fundacji. Występy w reprezentacyjnej koszulce zawsze były dla mnie największym zaszczytem. Ten mecz będzie wyjątkowy - powiedział Rooney.

Mimo 33 lat na karku, napastnik cały czas imponuje formą. Po przenosinach do MLS rozegrał on 20 meczów w barwach DC United. Zdobył w nich 12 bramek i zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy