OFICJALNIE: Wielkie sprzątanie w Huddersfield Town

 OFICJALNIE: Wielkie sprzątanie w Huddersfield Town
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Huddersfield Town

Huddersfield Town poinformowało, że klub opuści aż czterech graczy – Erik Durm, Danny Williams, Jack Payne, Laurent Depoitre oraz Jonas Lössl.

Pierwszy z nich jest byłym reprezentantem Niemiec i niespełnioną nadzieją „Terierów”. Klub pragnął by były gracz Borussii Dortmund odbudował się w Anglii i pomógł w utrzymaniu. Tak się jednak nie stało. Durm wystąpił w 28 ligowych spotkaniach, gdzie grał jednak bardzo słabo. Teraz odejdzie z klubu na zasadzie wolnego transferu - podobnie jak wszyscy wymienieni tutaj piłkarze.

Kolejna dwójka graczy – Payne i Williams – nie dysponuje tak mocnym nazwiskiem jak wspomniany wcześniej Niemiec. Obydwaj nie zdołali sobie wypracować odpowiedniej pozycji w Huddersfield. Danny zagrał w pięciu ligowych meczach, zaś Jack został wypożyczony do Bradford City. 

Laurent Depoitre pożegna się z „Terierami” po dwóch sezonach gry. 30-letni Belg trafił do klubu z Kirklees Stadium prosto z FC Porto. W pierwszej kampanii radził sobie naprawdę dobrze, walnie przyczyniając się do utrzymania Huddersfield w Premier League. Teraz jednak poszło mu dużo gorzej i napastnik nie zdobył ani jednego gola mimo aż dwudziestu trzech występów.

Ostatnim z piłkarzy, którzy na pewno opuszczą szeregi drużyny jest Jonas Lössl. Duńczyk to bodaj jedyna postać z Huddersfield, mogąca być pewna pozostania w angielskiej ekstraklasie. 30-letni bramkarz przyciągnął zainteresowanie ekip ze środka stawki, a najbardziej o jego podpis zabiega Everton. Golkiper rozegrał w tym sezonie 31 meczów ligowych, w których zachował pięć czystych kont.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy