Oficjalnie: Witsel w Chinach

Oficjalnie: Witsel w Chinach
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Zenit Sankt Petersburg

Axel Witsel został nowym zawodnikiem Tianjin Quanjian.

Transfer potwierdził jego były już klub, Zenit Sankt Petersburg, w którym spędził pięć sezonów, rozgrywając 180 meczów, strzelając 22 bramki i zaliczając 13 asyst. W tym czasie wygrał mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji i Superpuchar.

Prawie 28-letni (urodziny 12 stycznia) defensywny pomocnik w chińskiej Super Lidze na zasadzie trzyletniej umowy zarobi imponujące 18 milionów euro za sezon, co oznacza dla niego zdecydowanie największy kontrakt życia. Sami Rosjanie dostaną kwotę zbliżoną nawet do 20 milionów euro. 

Witsel do Zenitu trafił trzeciego września 2012 roku za 40 milionów euro z Benfiki. W ostatnich latach interesowały się nim wielkie kluby z Europy Zachodniej, szczególnie Juventus, jednak reprezentant Belgii wybrał propozycję z Azji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy