OFICJALNIE: Wszystko jasne. Reus podpisał!

OFICJALNIE: Wszystko jasne. Reus podpisał! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Marco Reus związał się nowym kontraktem z Borussią Dortmund.

Dotychczasowa umowa Niemca z BVB wygasała 30 czerwca 2019 roku. Nowy kontrakt wiąże obie strony do 30 czerwca 2023 roku.

Reus był w ostatnim czasie regularnie łączony z wieloma europejskimi klubami. Wśród chętnych do jego zatrudnienia wymieniało się m.in. Arsenal, Manchester United, Inter, Milan i Tottenham. Teraz już wiemy, że przynajmniej w najbliższym czasie nie zmieni on klubowych barw.

- Koszulkę Borussii zakładam od 2012 roku i dzisiaj z dumą ogłaszam, że będę robił to dalej. Dortmund jest moim domem, a BVB to mój klub. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z Borussią - zarówno kibicom, jak i działaczom. Choć momentami z różnych powodów nie było mi łatwo, zawsze mogłem liczyć na wsparcie - powiedział Reus po parafowaniu umowy.

29-krotny reprezentant Niemiec szkolił się w BVB jako młody chłopak, a następnie wrócił do klubu z Zagłębia Ruhry w 2012 roku z Borussii Mönchengladbach. Często borykający się z kontuzjami zawodnik w sumie ma na koncie 196 występów w koszulce ekipy z Dortmundu. Strzelił w nich 92 gole i zaliczył 61 asyst.

Z Borussią triumfował w Pucharze i dwukrotnie w Superpucharze Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy