OFICJALNIE: Wu Lei, najlepszy strzelec w historii Chinese Super League, rusza na podbój Europy

OFICJALNIE: Wu Lei, najlepszy strzelec w historii Chinese Super League, rusza na podbój Europy fot. Shanghai SIPG
Paweł Machitko
Źródło: Espanyol Barcelona

Szybko sprawdziły się wczorajsze doniesienia. Wu Lei, dotychczas gwiazda Shanghai SIPG, przenosi się do Espanyolu Barcelona.

Napastnik podpisał z hiszpańskim klubem umowę do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon i dostał koszulkę z numerem 24.

27-latek jest najlepszym strzelcem w historii Chinese Super League. W 172 meczach ligowych trafiał 102 razy, do tego dorzucając 57 asyst.

W SIPG spędził całą dotychczasową karierę seniorską i przebył z nim drogę od China League Two, czyli trzeciej ligi, przez China League One aż do mistrzostwa kraju. Dobrze spisywał się nie tylko w CSL, ale też w Azjatyckiej Lidze Mistrzów (11 bramek i siedem asyst w 28 spotkaniach).

Od dawna stanowi podporę chińskiej reprezentacji - w 61 meczach w jej barwach strzelił 15 bramek. W trwającym Pucharze Azji dwukrotnie trafił do siatki rywali, ale Chiny przegrały już w ćwierćfinale z Iranem.

Nie są znane szczegóły transakcji, ale wiadomo, że transfer wiąże się z osobą właściciela Espanyolu, Chińczykiem Chenem Yanshengem, któremu zamarzył się rodak w składzie.

Wu Lei na debiut może jednak poczekać aż trzy miesiące, bo boryka się z urazem barku odniesionym podczas Pucharu Azji.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy