OFICJALNIE: Z Feyenoordu do Legii Warszawa. Grootscholten wraca do Polski

OFICJALNIE: Z Feyenoordu do Legii Warszawa. Grootscholten wraca do Polski
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o zatrudnieniu w charakterze dyrektora wykonawczego akademii klubu Richarda Grootscholtena.

Holender zna polskie realia, bowiem w latach 2013-2015 odpowiadał za szkolenie młodzieży w Zagłębiu Lubin. Następnie postanowił wrócić do ojczyzny i rozpoczął pracę w Feyenoordzie Rotterdam. Z uwagi na rozziew dotyczący polityki klubu strony rozstały się na początku marca bieżącego roku. Ponadto w swoim CV ma on jeszcze m.in. Spartę Rotterdam czy Vancouver Whitecaps.  

- Ambicja właściciela i personelu zarządzającego klubem była inspirująca i ułatwiła mi decyzję. W trakcie mojego pobytu w Polsce oraz dogłębnego sprawdzania akademii przyglądałem się klubowi i to sprawiło, że dostrzegłem ogromny potencjał Legii, dzięki któremu może stać się szanowanym europejskim ośrodkiem piłkarskim. Kluczem do tego, aby tak się stało jest z pewnością nabycie umiejętności rozwijania młodych graczy do poziomu światowego. Dlatego jestem tu, aby w tym pomóc. Uważam, że projekt akademii Legii jest w tej chwili jednym z najbardziej ambitnych oraz rozległych w europejskiej piłce w temacie rozwoju młodych piłkarzy. Bardzo się cieszę, że wkrótce rozpocznę pracę w Legii, łącząc siły ze wszystkimi ludźmi w klubie, aby wspólnie wprowadzić Legię na następny poziom - powiedział 54-latek.

Holender wespół z Jackiem Zielińskim ma stanąć na czele personelu odpowiadającego za akademię młodzieżową „Wojskowych”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy