OFICJALNIE: Z Francji do Włoch. Pierwszy zimowy transfer Napoli

OFICJALNIE: Z Francji do Włoch. Pierwszy zimowy transfer Napoli
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: SSC Napoli

SSC Napoli poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o transferze Zinédine’a Machacha.

Lider włoskiej ekstraklasy poinformował o osiągnięciu porozumienia z francuskim pomocnikiem, który podpisał z drużyną kontrakt do końca czerwca 2022 roku. 22-letni zawodnik jest uważany za spory talent, ale do nowej drużyny przychodzi za darmo, jako że w październiku został wyrzucony z Toulouse FC. 

Według informacji we włoskich i francuskich mediach Zinédine Machach został zwolniony z Toulouse z powodu bójki, w jaką wdał się we wrześniu z trenerem rezerw, Denisem Zanko. Konflikt miał być spowodowany tym, że 22-latek nie został wyznaczony do wykonywania rzutów karnych.

Pomocnik, który może grać w środku pomocy lub na skrzydle, jest uważany za spory talent. Francuz grę w Ligue 1 rozpoczął od występów dla Toulouse FC, ale ma na swoim koncie także grę w Marsylii. Do popularnego francuskiego klub został wypożyczony w sezonie 2016/2017. 

Łącznie uzbierał 31 spotkań na najwyższym poziomie we Francji, podczas których uzbierał dwa trafienia i jedną asystę. Nazwany na cześć Zinédine’a Zidane’a piłkarz ma możliwość do reprezentowania Algierii, Maroko i Francji. Sam zaznacza, że najbliżej mu do tego pierwszego państwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy