OFICJALNIE: Zwolnienie trenera w Serie A

OFICJALNIE: Zwolnienie trenera w Serie A
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sassuolo

US Sassuolo Calcio poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony o zwolnieniu Cristiana Bucchiego.

40-letni szkoleniowiec objął Sassuolo pod koniec czerwca jako następca dla Eusebio Di Francesco. 48-letni trener, który jest odpowiedzialny za ostatnie bardzo dobre lata w historii włoskiej drużyny, zaakceptował propozycję przejęcia Romy. Bucchi osiągał całkiem dobre wyniki w niższych ligach włoskich, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej kompletnie sobie nie poradził.

Pod wodzą czterdziestolatka Sassuolo zdobyło w piętnastu dotychczasowych spotkaniach średnio 0,93 punktu na mecz. Drużyna pomimo posiadania w zespole kilku naprawdę utalentowanych piłkarzy, jak Domenico Berardi, Andrea Consigli czy Francesco Acerbi, zajmuje dopiero szesnaste miejsce w rozgrywkach Serie A. Czarę goryczy przelała porażka z będącym na dziewiętnastym miejscu w tabeli Hellasem Werona.

Według nieoficjalnych informacji Bucchiego zastąpi Giuseppe Iachini. Włoski szkoleniowiec miał już uzgodnić warunki dwuletniej umowy. 53-latek jest znany przede wszystkim z tego, że zawsze nosi czapkę z daszkiem i herbem prowadzonego przez siebie klubu. W swojej karierze trenerskiej wywalczył dwa tytuły mistrza Serie B – z Chievo Weroną i Palermo. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy