Ogromne pieniądze dla klubów za mundiale

Ogromne pieniądze dla klubów za mundiale
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: FIFA

FIFA poinformowała, że drużyny klubowe zwalniające swoich zawodników na najbliższe dwa mundiale otrzymają po 142 miliony funtów do podziału.

To ogromny skok finansowy zważywszy na to, że obecnie drużyny, w których występują reprezentanci swoich krajów otrzymują łączną kwotę 47 milionów funtów do podziału. System płatności ze strony międzynarodowej federacji piłkarskiej za umożliwienie partycypacji piłkarzy na mundialu po raz pierwszy wprowadzono przed turniejem finałowym Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA.

Nowa umowa będzie obowiązywała w odniesieniu do turniejów rozgrywanych w Rosji w 2018 roku oraz w Katarze w 2022 roku.

Porozumienie ma na celu zintegrowanie piłki nożnej na poziomie klubowym oraz reprezentacyjnym. „Umowa kładzie nacisk na fundamentalne zasady, takie jak trening i rozwój piłkarzy, a także na integrację wszystkich piłkarskich rozgrywek, w interesie sportu oraz jego atrakcyjności dla odbiorców” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez FIFA. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy