Ojciec Reiniera: W Borussii Dortmund nie zdają sobie sprawy z jego możliwości

Ojciec Reiniera: W Borussii Dortmund nie zdają sobie sprawy z jego możliwości fot. Borussia Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com

Mauro Brasília, a więc ojciec występującego w Borussii Dortmund Reiniera, udzielił wywiadu portalowi Goal.com, gdzie odniósł się do obecnej sytuacji syna.

W sierpniu 2020 roku Reinier został wypożyczony z Realu Madryt do Borussii Dortmund. Zarówno sam zawodnik, jak i władze niemieckiego klubu miały nadzieję, że będzie on solidnym wzmocnieniem.

Do tej pory jednak 19-latek nie prezentuje pełni swoich możliwości, a 30 czerwca 2022 roku wygasa zawarta między stronami umowa. Mało prawdopodobne wydaje się, aby Brazylijczyk nadal występował w barwach przedstawiciela Bundesligi.

Zaskoczony faktem, że Reinier nie otrzymuje szans od trenera Marco Rose'a, jest ojciec zawodnika Mauro Brasília. Odniósł się on do sprawy w wywiadzie dla portalu Goal.com.

- Tam dzieje się coś naprawdę dziwnego i wydaje mi się, że to szkodzi nie tylko mojemu synowi, ale również i klubowi. On przecież mógłby wnieść do zespołu inny styl gry i coś ekstra, czego brakowało mu w niektórych meczach. Wie, jak utrzymywać się przy piłce i jak ją kontrolować. Pod tym względem mało jest tak dobrych, jak on. Wygląda jednak na to, że w Dortmundzie nie zdają sobie sprawy z jego możliwości - stwierdził.

Ojciec gracza jest jednak przekonany, że pomimo braku szans, jego potomek nadal jest pożądany przez największe kluby świata.

- Pomimo tej małej porażki u progu europejskiej kariery, on nadal jest ciekawą opcją dla najmocniejszych ekip. Borussia każdego dnia traci szansę, by pokazać go światu i cieszyć się jego niesamowitymi umiejętnościami - dodał.

Od początku swojego pobytu w Niemczech Brazylijczyk rozegrał łącznie 25 meczów. W tym czasie zanotował gola i asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy