On to dalej ma! Kapitalna bramka Ronaldinho w meczu charytatywnym [WIDEO]

2024-05-27 08:09:10; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
On to dalej ma! Kapitalna bramka Ronaldinho w meczu charytatywnym [WIDEO] Fot. Mundo da Bola
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Ronaldinho razem z innymi gwiazdami brazylijskiej piłki wziął udział w meczu charytatywnym na rzecz pomocy ofiarom powodzi. 44-latek popisał się dwoma trafieniami, imponując niezmiennie techniką.

Ronaldinho to dla wielu jeden z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Charakterystyczna fryzura i spektakularne dryblingi spowodowały, że stał się postacią ikoniczną.

Skrzydłowy z Porto Alegre radował swoją grą kibiców Paris Saint-Germain, FC Barcelony, AC Milanu, Atlético Mineiro czy Fluminense. Ważny rozdział w karierze zapisał, reprezentując Brazylię - w narodowych barwach dobił do prawie stu spotkań. W 2002 roku celebrował zdobycie tytułu mistrza świata.

Nie mniej działo się w życiu prywatnym gwiazdora, który nigdy nawet nie udawał, że prowadzi swoją karierę w profesjonalny sposób. Sam po latach przyznawał, że częste imprezy pomagały mu w grze.

W 2020 roku „Ronny” trafił do aresztu w Paragwaju po tym, jak próbował przekroczyć granicę z podrobionym paszportem. Ostatnie doniesienia również nie są najlepsze. Dwie posiadłości zapisane na Ronaldinho, zlokalizowane w Rio De Janeiro i Rio Grande do Sul, zostały poddane procesowi konfiskaty oraz pokrycia długów ze skarbu państwa.

Odcinając się od tych problemów, w minioną niedzielę 44-latek wziął udział w meczu charytatywnym na rzecz pomocy ofiarom powodzi w południowej Brazylii, w której zginęło już ponad 160 osób.

Ronaldinho, Cafu, Bebeto i Filipe Luís to tylko niektóre z osobistości, które wzięły udział w wydarzeniu na Maracanie w Rio de Janeiro. 

Była gwiazda „Dumy Katalonii” przypomniała światu o swoich nietuzinkowych umiejętnościach, notując dwa gole i asystę. Drugie trafienie było szczególnej urody.

Ronaldinho po przyjęciu piłki na klatkę piersiową trafił z powietrza półwolejem prosto do bramki.

Sam 44-latek mocno przejął się losem poszkodowanym rodaków. Razem z zaprzyjaźnioną fundacją zebrał ponad jedenaście ton żywności, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Więcej na ten temat: Brazylia Ronaldo de Assis Moreira Wideo