Osimhen rozwścieczył Napoli. Nigeryjczyk zakażony koronawirusem [OFICJALNIE]

Osimhen rozwścieczył Napoli. Nigeryjczyk zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] fot. Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Napoli

Victor Osimhen uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa i w najbliższym czasie będzie musiał pozostać odizolowany od zespołu Napoli.

Klub ze Stadio Diego Armando Maradona zabiegał w trakcie letniego okna transferowego bardzo mocno o nawiązanie współpracy z środkowym napastnikiem, ponieważ upatrywał w nim idealnego kandydata do wypełnienia luki w zespole po mającym odejść Arkadiuszu Miliku.

Lille walczyło długo o uzyskanie jak najlepszych dla siebie warunków przeprowadzki 22-letniego zawodnika i ostatecznie sprzedało go za rekordowe 70 milionów euro i dodatkowe 10 milionów euro zawartych w bonusach.

Na razie trudno przypuszczać, czy zostaną one w ogóle aktywowane, ponieważ Victor Osimhen nie odnajduje się kompletnie w szeregach Napoli.

Reprezentant Nigerii strzelił tylko dwa gole oraz zanotował jedną asystę w zaledwie ośmiu rozegranych meczach w tym sezonie. Tak mała liczba występów środkowego napastnika jest podyktowana faktem, że znajduje się on poza kadrą meczową włoskiego klubu od listopada, kiedy to wrócił ze zgrupowania „Super Orłów” z urazem barku.

Wstępne rokowania mówiły o tym, że kontuzja 22-latka nie jest poważna i w przeciągu kilku dni powinien wznowić normalne treningu z „Partenopei”. Tymczasem po przejściu szczegółowych badań okazało się, że piłkarz będzie musiał pauzować znacznie dłużej.

Przedstawiciele Napoli byli naturalnie wściekli na zbagatelizowanie stanu zdrowia ich zawodnika przez sztab afrykańskiej reprezentacji, ale liczyli na to, że ich najdroższy gracz w historii wróci do pełni sił do początku 2021 roku.

Ich nadzieje nie znajdą jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości, ponieważ Osimhen znów musi pogodzić się z przymusową przerwą, tym razem ze względu na zakażenie koronawirusem, do którego doszło w trakcie pobytu zawodnika w Lagos.

„Napoli donosi, że piłkarz Victor Osimhen uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa po pobraniu wymazu z nosa i gardła po powrocie z zagranicy wczoraj po południu. Zawodnik jest bezobjawowy i nie spotkał się z nikim z drużyny” - czytamy w komunikacie.

Ekipa Serie A ma z tego tytułu wyciągnąć konsekwencje wobec 22-latka, który nie przestrzegał zaleceń dotyczących zachowania dystansu na swoim przyjęciu urodzinowym, co zostało uwiecznione na materiałach wideo opublikowanych w sieci.

Tym samym środkowy napastnik będzie musiał pauzować około dwóch tygodni i dopiero po tym okresie wznowi treningi z zespołem. Najwcześniej pojawi się na boisku zapewne w lutym, o ile pozwoli na to stan jego barku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy