Oskarżony Schweinsteiger

Oskarżony Schweinsteiger
Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Manchester United

Bastian Schweinsteiger może zostać wykluczony z gry na kilka spotkań.

W ostatnim meczu Premier League pomiędzy Manchesterem United a West Hamem (0-0) doszło do nieprzyjemnego incydentu. 31-letni piłkarz uderzył łokciem Winstona Reida, obrońcę "Młotów". Sędzia główny tego pojedynku, Mark Clattenburg, przeoczył przewinienie Niemca, w związku z czym zajęła się nim angielska federacja (Football Association).

"Bastian Schweinsteiger został oskarżony o domniemany akt przemocy, którego nie dostrzegli arbitrzy, ale widać go na powtórce wideo. Pomocnik Manchesteru United był uwikłany w zajście z udziałem Winstona Reida z West Hamu, w 40. minucie meczu z dnia 5 grudnia 2015 roku. Sprawa została przedstawiona komisji, złożonej z trzech byłych sędziów klasy "Elite", którzy niezależnie od siebie mieli orzec, czy przewinienie to kwalifikowało się do ukarania piłkarza czerwoną kartką. Aby FA przedstawiła zarzuty, decyzja komisji musi być jednomyślna" - czytamy w oświadczeniu federacji.

Piłkarzowi grożą aż trzy mecze zawieszenia. Ma jednak czas na złożenie wyjaśnień w sprawie do czwartku, 10 grudnia, do godziny 12:00 czasu Greenwich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy