Oskarżony Schweinsteiger

Oskarżony Schweinsteiger
Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Manchester United

Bastian Schweinsteiger może zostać wykluczony z gry na kilka spotkań.

W ostatnim meczu Premier League pomiędzy Manchesterem United a West Hamem (0-0) doszło do nieprzyjemnego incydentu. 31-letni piłkarz uderzył łokciem Winstona Reida, obrońcę "Młotów". Sędzia główny tego pojedynku, Mark Clattenburg, przeoczył przewinienie Niemca, w związku z czym zajęła się nim angielska federacja (Football Association).

"Bastian Schweinsteiger został oskarżony o domniemany akt przemocy, którego nie dostrzegli arbitrzy, ale widać go na powtórce wideo. Pomocnik Manchesteru United był uwikłany w zajście z udziałem Winstona Reida z West Hamu, w 40. minucie meczu z dnia 5 grudnia 2015 roku. Sprawa została przedstawiona komisji, złożonej z trzech byłych sędziów klasy "Elite", którzy niezależnie od siebie mieli orzec, czy przewinienie to kwalifikowało się do ukarania piłkarza czerwoną kartką. Aby FA przedstawiła zarzuty, decyzja komisji musi być jednomyślna" - czytamy w oświadczeniu federacji.

Piłkarzowi grożą aż trzy mecze zawieszenia. Ma jednak czas na złożenie wyjaśnień w sprawie do czwartku, 10 grudnia, do godziny 12:00 czasu Greenwich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy