Özil już w Stambule. Transfer do Fenerbahçe na ostatniej prostej

Özil już w Stambule. Transfer do Fenerbahçe na ostatniej prostej fot. Mesut Özil [Twitter]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fenerbahçe

Mesut Özil dopnie w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin wszystkie formalności związane z przeprowadzką z Arsenalu do Fenerbahçe.

Były reprezentant Niemiec pozostawał bardzo długo nieugięty i niechętnie podchodził do pomysłu przedwczesnego zakończenia współpracy z „Kanonierami”, mimo że nie został uprawniony przez Mikela Artetę do gry na poziomie Premier League oraz Ligi Europy.

Doświadczony zawodnik zmienił swoje nastawienie dopiero po rozpoczęciu nowego roku, kiedy to mógł bez żadnych przeszkód rozpocząć negocjacje z  zainteresowanymi nim klubami.

Spośród nich największą chęć do nawiązania współpracy z 32-latekiem przejawiały D.C. United oraz Fenerbahçe. Mesut Özil przeanalizował oferty otrzymane ze strony tych zespołów i postanowił zaakceptować tą wystosowaną przez stronę turecką.

Niedługo później były gracz Schalke 04, Werderu Brema czy Realu Madryt usiadł do rozmów z Arsenalem dotyczących przedwczesnego rozwiązania obowiązującego kontraktu.

Te zakończyły się osiągnięciem szybkiego porozumienia polegającego na zrzeczeniu się całej pozostałej pensji, którą piłkarz miał na mocy umowy ważnej do 30 czerwca 2021 roku otrzymać ze strony londyńskiego klubu.

Następnie ofensywny pomocnik mógł już bez żadnych przeszkód udać się do Stambułu, gdzie wylądował w niedzielny wieczór, co potwierdził, umieszczając stosowne zdjęcia wraz z turecką drużyną w mediach społecznościowych.

Teraz byłego reprezentanta Niemiec czekają jeszcze obligatoryjne testy medyczne w poniedziałek i jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, to jutro powinien pojawić się stosowny komunikat o podpisaniu przez niego kontraktu z Fenerbahçe.

Özil ma związać się z „Żółtymi kanarkami” do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy. Na mocy zawartej umowy będzie mógł liczyć na inkasowanie 5 milionów euro na sezon.

32-latek ma w nowym zespole występować z numerem 67. Doświadczony zawodnik wybrał taką nietypową liczbę ze względu na pierwsze cyfry kodu pocztowego miasta Zonguldak, z którego pochodzą jego dziadkowie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy