Parodia sparingu w Hiszpanii

Parodia sparingu w Hiszpanii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Do bardzo nietypowego meczu towarzyskiego doszło w hiszpańskiej La Mandze.

Mistrz Norwegii Strømsgodset zmierzył się z Lokomotiwem Moskwa. Rosjanie przystąpili do sparingu z profesjonalnym nastawieniem, wysyłając w bój wszystkich najważniejszych zawodników, z których warto wymienić choćby Pawluczenkę, Boussoufę, czy N'Doye.
 
Do kuriozalnej sytuacji doszło natomiast w drużynie Skandywawów. Do gry gotowych było zaledwie sześciu zawodników, gdyż poprzedniego dnia odbyła się rywalizacja z CSKA Moskwa. 
 
W ostatniej chwili trener Ronny Deila chciał zrezygnować ze spotkania lub przełożyć je, jednak zgody na to nie wyrazili Rosjanie, więc musiał uzupełnić skład miejscowymi zawodnikami, występującymi najprawdopodobniej na poziomie czwartej ligi. A w drugiej połowie nawet sam wyszedł na boisko, razem ze swoim asystentem Davidem Nielsenem, bowiem nie wszyscy wytrzymali trudy meczu.
 
Nie dziwi wobec tych okoliczności wynik meczu, oczywiście na korzyść Lokomotiwu: 5-0 do przerwy, 15-0 na przedwczesny koniec w 84. minucie, gdy wspólnie z sędzią stwierdzono, że dalsza gra nie ma sensu. 
 
Oprócz przegranych meczów z CSKA (0-3) i Lokomotiwem (0-15) Norwegowie zmierzyli się także z węgierskim Videotonem (2-3).
 
Spektakularna porażka w dzisiejszym meczu jest przede wszystkim wynikiem złego planowania. Terminarz spotkań Strømsgodset podczas obozu w Hiszpanii prezentuje się następująco: czwartek - Videoton, sobota - CSKA, niedziela - Lokomotiw, pozostało do rozegrania jeszcze spotkanie ze Spartakiem w następny piątek.
 
Skład Norwegów na mecz z Lokomotiwem (za dziennikarzem Magne Jordanem Nilsenem): Gundersen - Hamoud, Hiszpan, Hiszpan, Hiszpan - Hiszpan, Gjerstrøm - Moldjord, Lehne, Hiszpan - Kovacs.
 
Strømsgodset jest w pełni profesjonalnym klubem, grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej Norwegii - Tippeligaen. W dodatku w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo kraju, co oznacza, że weźmie udział w kwalifikacjach następnej edycji Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy