Paweł Dawidowicz może trafić do Premier League. Obrońca celuje w letni transfer

Paweł Dawidowicz może trafić do Premier League. Obrońca celuje w letni transfer fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio [Przegląd Sportowy]

27-letni Paweł Dawidowicz zamierza odejść latem z Hellasu Verona. Jak się okazuje, Polak nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy, gdyż zainteresowanie wyraża nim kilka drużyn z Premier League - ujawnia Gianluca Di Marzio na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Już w zeszłym roku sporo mówiło się o odejściu byłego członka rezerw Benfiki z Hellasu Verona. Wówczas na drodze do upragnionego transferu Polaka stanęła poważna kontuzja kolana, która wymusiła na nim prawie 150 dni pauzy.

Na przestrzeni bieżącej kampanii Dawidowicz uzbierał 17 gier, gola i asystę. Występów byłoby z pewnością więcej, gdyby nie drobne urazy. W ogólnym rozrachunku to dobry sezon reprezentanta Polski. 

27-letni stoper, występujący w przeszłości w środku pola, barwy klubu ze Stadio Marcantonio Bentegodi broni od 2019 roku. Od tego czasu sprawuje się w nich naprawdę solidnie, dlatego wzbudza na rynku dość duże zainteresowanie. Jak się okazuje, jego kolejnym przystankiem w karierze może być angielska Premier League.

Gianluca Di Marzio na łamach „Przeglądu Sportowego” przekonuje, że zawodnik przebywający obecnie na zgrupowaniu polskiej kadry postara się latem zmienić drużynę. Po latach gry dla „Gialloblu” wychowanek Sokoła Ostróda chciałby wykonać w końcu wyraźny krok do przodu. W tej sytuacji trudno się spodziewać, że, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku, kontrakt Polaka zostanie wypełniony.

Poczynania 27-latka obserwują szczególnie ekipy z Anglii, w tym spisujące się dobrze w tym sezonie Fulham i Leicester City. Oczywiście, rękę na pulsie trzymają również zespoły z Italii.

Hellas Verona z Dawidowiczem w składzie walczy o utrzymanie w Serie A, zajmując 18. lokatę. Do bezpiecznej strefy podopiecznym Marco Zaffaroniego brakuje pięciu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy