Paweł Wszołek: Nie zgodzę się z tym, że przeniosłem się do Niemiec tylko dla pieniędzy

Paweł Wszołek: Nie zgodzę się z tym, że przeniosłem się do Niemiec tylko dla pieniędzy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Po Gwizdku [YouTube]

Paweł Wszołek, czyli piłkarz wypożyczony z Unionu Berlin do Legii Warszawa, w programie „Po Gwizdku” opowiedział o swojej przyszłości, a także odsłonił kulisy podjętej w przeszłości decyzji.

Skrzydłowy w 2013 roku wyjechał z Polski, opuszczając Polonię Warszawa. Wówczas dołączył do Sampdorii, w której rozegrał 32 spotkania, zaliczając również pobyt w Hellasie Verona. Ostatecznie uzbierał w Serie A 53 występy i ruszył dalej.

W następnych latach zawodnik występował na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii, broniąc barw Queens Park Rangers. Gdy w połowie 2019 roku wracał do ojczyzny, miał na swoim koncie 103 mecze w Championship.

Kontrakt został zawarty na dwa sezony i piłkarz czekał, aż nadejdzie propozycja przedłużenia współpracy. W międzyczasie dogadał się z Unionem Berlin.

– Propozycje? Pojawiły się po tym, gdy było wiadomo, że mam oferty z innych klubów, przede wszystkim z Niemiec. Byłem wtedy po rozmowach z Unionem Berlin, który wiedział, że jestem wolnym zawodnikiem. Miałem wstępną umowę, byłem po rozmowach z trenerem. Dopiero wtedy pojawiły się konkretne umowy. Miała się pojawić konkretna oferta o wiele wcześniej, w grudniu, a nie pojawiała się przez jakiś tam czas – wyznał w programie „Po Gwizdku”.

– Moim priorytetem była Legia, czekałem na tę ofertę kilka miesięcy i to może potwierdzić moja żona. Chciałem być fair w stosunku do Legii – zaznaczył.

Ostatecznie Polak trafił do Niemiec, a część kibiców uznało, że chodziło tutaj o aspekt finansowy. Jak zapewnia jednak sam gracz, to nieprawda.

– Na pewno nigdy nie zgodzę się z tym, że przeniosłem się do Niemiec tylko dla pieniędzy, bo to nie było dla mnie najważniejsze – podkreślił.

Zimą Paweł Wszołek wrócił na Łazienkowską w formie wypożyczenia. Dziś nie wyklucza pozostania na dłużej.

– Jest mi tu na pewno dobrze, kawał życia piłkarskiego, zdobyte dwa mistrzostwa. Zobaczymy, co przyniesie czas. Musimy dojść do jakiegoś porozumienia. Zostawmy ten temat na lipiec – oznajmił.

30-latek w rundzie wiosennej wybiegał na boiska 13 razy, strzelił sześć goli i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Fernando Santos zarządził ciszę medialną. Oto powód Reprezentacja Polski: Fernando Santos zarządził ciszę medialną. Oto powód Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy