Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy

Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia.net

Pedro Tiba porozumiał się z Legią Warszawa i przejdzie do niej po zakończeniu obecnego sezonu na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań - przekonuje Marcin Szymczyk z Legia.net.

Doświadczony pomocnik odgrywał w ubiegłych sezonach jedną z kluczowych ról w szeregach „Kolejorza”. W trwających rozgrywkach tracił stopniowo na pozycji zajmowanej w zespole i stał się jedynie zawodnikiem rezerwowym w talii Macieja Skorży.

To sprawiło, że Portugalczyk zaczął rozglądać się za innym miejscem pracy, ponieważ chciałby częściej pojawiać się na boisku.

Z tego powodu odrzucił możliwość przedłużenia wygasającego kontraktu z Lechem Poznań i przystał na propozycję umowy wystosowaną mu przez Legię Warszawa.

Taką informację przekazał Marcin Szymczyk z Legia.net, który uważa, że 33-letni pomocnik ustalił wszelkie warunki współpracy z „Wojskowymi”.

W mediach panuje przekonanie, że Pedro Tiba zwiąże się z ekipą z Łazienkowskiej rocznym kontraktem z opcją jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Portugalczyk, decydując się na zmianę Lecha Poznań na Legię Warszawa dołączy do takich graczy, jak Kasper Hämäläinen, Aleksander Wandzel, Krystian Bielik, Bartosz Bereszyński, Łukasz Fabiański czy Paweł Kaczorowski, którzy na różnym etapie swoich karier przeszli do stołecznego klubu. Jako ostatni zdecydował się na to pierwszy z wymienionych zawodników - w 2016 roku.

Tiba dołączył do „Kolejorza” z Bragi za milion euro przed startem sezonu 2018/2019. Od tego czasu wystąpił w 141 meczach zespołu z Wielkopolski, notując w nich 13 bramek oraz 23 asyst.

Środkowy pomocnik w przeszłości grał jeszcze między innymi w Vitórii Setúbal, Realu Valladolid oraz Chaves.

***

Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy