Pep Guardiola z jasną deklaracją w sprawie przyszłości w Manchesterze City

2024-05-18 23:44:43; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Pep Guardiola z jasną deklaracją w sprawie przyszłości w Manchesterze City Fot. Eurasia Sport Images/Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Manchester City

Pep Guardiola w przyszłym sezonie nadal będzie odpowiadał za wyniki Manchesteru City, o czym poinformował na konferencji prasowej przed meczem Premier League z West Hamem.

Manchester City przed ostatnią kolejką Premier League ma dwa punkty przewagi nad Arsenalem i zmierza po czwarte z rzędu mistrzostwo Anglii. To historyczny moment dla rozgrywek na Wyspach Brytyjskich.

Na drużynie Pepa Guardioli ciąży zatem ogromna presja, ale to także szansa, by ponownie zapisać się złotymi zgłoskami na księgach rozgrywek w Anglii. Czy piłkarze Hiszpana podołają wyzwaniu?

Niezależnie od rezultatu pewne jest, że w przyszłym sezonie trenerem drużyny z Etihad Stadium pozostanie 53-latek. Mówił o tym zresztą na konferencji prasowej przed starciem ze stołeczną ekipą.

- Czy w przyszłym sezonie będę trenerem Manchesteru City? Chcę tu być w przyszłym sezonie, więc tak i jeszcze raz tak - stwierdził.

Hiszpan mówił też o potencjalnym historycznym wyczynie jego zespołu.

- Wiem, że piłkarze będą skupieni tak na ostatnim treningu, jak i odprawie oraz samym spotkaniu. Każdy z nas ma tę świadomość, o co gramy. Coś, czego już nigdy nie przeżyjemy. To przecież niemożliwe - dodał.

Początek niedzielnego starcia Premier League pomiędzy Manchesterem City a West Hamem rozpocznie się punktualnie o 17:00.