Pepe Reina: To był najtrudniejszy moment w moim życiu. Przez 25 minut nie mogłem złapać tlenu

Pepe Reina: To był najtrudniejszy moment w moim życiu. Przez 25 minut nie mogłem złapać tlenu fot. Aston Villa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Bramkarz Aston Villi, Pepe Reina, postanowił podzielić tym, czego doświadczył po prawdopodobnym zakażeniu się koronawirusem.

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się kilka tygodni temu, nadal zbiera żniwa na całym świecie. Nie omija też środowiska piłkarskiego.

O swoim prawdopodobnym zakażeniu postanowił opowiedzieć były bramkarz reprezentacji Hiszpanii, a obecnie zawodnik Aston Villi, Pepe Reina, który nie został poddany stosownemu testowi, ale jak przekonuje najprawdopodobniej musiał zmagać się z groźnym wirusem.

- Za mną niekończące się minuty grozy. Tak naprawdę dopiero teraz wszystko zaczyna wracać do normy, a zaraziłem się przeszło dwa tygodnie temu. Pierwsze objawy, z jakimi się spotkałem to gorączka, suchy kaszel i ból głowy. One nie mogły przez długi czas ustąpić. Byłem niesamowicie zmęczony. To uczucie jest chyba najgorsze w tym wszystkim - mówi bramkarz.

Golkiper przyznał, że w pewnym momencie miał ogromne problemy z oddychaniem.

- Pamiętam swój najtrudniejszy moment. Wtedy to nie mogłem normalnie oddychać. Brakowało mi tlenu przez jakieś 25 minut. To był chyba najtrudniejszy moment mojego życia. Bardzo się bałem. Najgorsza jest bezczynność i chwila, kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie masz tlenu. Niekończący się strach. Jakby zamknęło się twoje gardło - dodaje.

Po kilku dniach rekonwalescencji objawy zaczęły ustępować.

- Pierwsze pięć czy sześć dni spędziłem w pokoju. W tym momencie nie tęsknię za piłką jakoś szczególnie. Jestem w domu wspólnie z żoną, dziećmi i teściami. Mam własne miejsce. Odizolowałem się od innych, by nie musieli przechodzić tego, co ja. Cieszę się, że mam duży dom. Współczuję tym, którzy nie mają tego komfortu. To dopiero musi być uciążliwe - ubolewa Reina.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy