Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji

Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Krzysztof Piątek znalazł się w kręgu zainteresowań Juventusu jako jedna z opcji mogących wzmocnić rywalizację w ataku „Starej Damy” na dalszą część trwających rozgrywek.

Reprezentant Polski miał wyrazić jakiś czas temu otwartość na ewentualny powrót do Serie A, ponieważ nie czuje się nazbyt pewnie w szeregach Herthy.

Do wykorzystania zaistniałego faktu sposobi się dobrze znana naszemu zawodnikowi Genoa, która być może pod koniec zimowego okna transferowego podejmie się próby pozyskania 25-latka na zasadzie odpłatnego wypożyczenia z ekipy z Berlina.

Rozpoczęcie całego procesu związanego z zakontraktowaniem Krzysztofa Piątka jest jednak w bardzo dużej mierze uzależnione od rozwiązania kwestii najbliższej przyszłości Gianluki Scamaccy.

Utalentowany napastnik przebywa obecnie w „Rossoblu” na zasadzie wypożyczenia z Sassuolo i znajduje się w kręgu zainteresowań Juventusu, który poszukuje na rynku ofensywnego piłkarza mogącego wzmocnić rywalizację w linii ataku drużyny prowadzonej przez Andreę Pirlo.

„Stara Dama” nie skupia się w tym aspekcie na jednym wariancie i bierze też pod uwagę między innymi sprowadzenie dużo bardziej doświadczonego Graziano Pellé czy też... wspomnianego reprezentanta Polski.

Dziennikarze CalcioMercato.com uważają, że pomysł pozyskania naszego piłkarza został rzucony w gabinetach zespołu z Turynu i teraz działacze aktualnego mistrza Włoch pochylą się nad ewentualną możliwością jego realizacji poprzez dokonanie wymiany z udziałem Federico Bernardeschiego, nawet na zasadzie wzajemnych wypożyczeń.

26-letni skrzydłowy ma niechętnie podchodzić do idei przeprowadzki do Niemiec, ale z drugiej strony nie odgrywa zbyt istotnej roli w szeregach Juventusu i nic nie wskazuje na to, aby miało to ulec zmianie.

„Stara Dama” traktuje na razie całą tę transakcję jako jedną z opcji i nie wykonała żadnych konkretnych kroków zmierzających do jej sfinalizowania, ale przypuszcza, że Piątek nie odrzuciłby ich oferty, dlatego ma pozostać pod ścisłą obserwacją wysłanników ekipy z Turynu.

25-latek wystąpił w 16 spotkaniach Herthy w trwających rozgrywkach i zdobył w nich cztery bramki oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy