Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji

Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Krzysztof Piątek znalazł się w kręgu zainteresowań Juventusu jako jedna z opcji mogących wzmocnić rywalizację w ataku „Starej Damy” na dalszą część trwających rozgrywek.

Reprezentant Polski miał wyrazić jakiś czas temu otwartość na ewentualny powrót do Serie A, ponieważ nie czuje się nazbyt pewnie w szeregach Herthy.

Do wykorzystania zaistniałego faktu sposobi się dobrze znana naszemu zawodnikowi Genoa, która być może pod koniec zimowego okna transferowego podejmie się próby pozyskania 25-latka na zasadzie odpłatnego wypożyczenia z ekipy z Berlina.

Rozpoczęcie całego procesu związanego z zakontraktowaniem Krzysztofa Piątka jest jednak w bardzo dużej mierze uzależnione od rozwiązania kwestii najbliższej przyszłości Gianluki Scamaccy.

Utalentowany napastnik przebywa obecnie w „Rossoblu” na zasadzie wypożyczenia z Sassuolo i znajduje się w kręgu zainteresowań Juventusu, który poszukuje na rynku ofensywnego piłkarza mogącego wzmocnić rywalizację w linii ataku drużyny prowadzonej przez Andreę Pirlo.

„Stara Dama” nie skupia się w tym aspekcie na jednym wariancie i bierze też pod uwagę między innymi sprowadzenie dużo bardziej doświadczonego Graziano Pellé czy też... wspomnianego reprezentanta Polski.

Dziennikarze CalcioMercato.com uważają, że pomysł pozyskania naszego piłkarza został rzucony w gabinetach zespołu z Turynu i teraz działacze aktualnego mistrza Włoch pochylą się nad ewentualną możliwością jego realizacji poprzez dokonanie wymiany z udziałem Federico Bernardeschiego, nawet na zasadzie wzajemnych wypożyczeń.

26-letni skrzydłowy ma niechętnie podchodzić do idei przeprowadzki do Niemiec, ale z drugiej strony nie odgrywa zbyt istotnej roli w szeregach Juventusu i nic nie wskazuje na to, aby miało to ulec zmianie.

„Stara Dama” traktuje na razie całą tę transakcję jako jedną z opcji i nie wykonała żadnych konkretnych kroków zmierzających do jej sfinalizowania, ale przypuszcza, że Piątek nie odrzuciłby ich oferty, dlatego ma pozostać pod ścisłą obserwacją wysłanników ekipy z Turynu.

25-latek wystąpił w 16 spotkaniach Herthy w trwających rozgrywkach i zdobył w nich cztery bramki oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy