Krzysztof Piątek jeszcze dzisiaj może odejść z Herthy

Krzysztof Piątek jeszcze dzisiaj może odejść z Herthy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TuttoMercatoWeb

Fiorentina prowadzi zaawansowane rozmowy z Herthą w sprawie zakontraktowania Krzysztofa Piątka - poinformowało TuttoMercatoWeb.com.

Przedstawiciele „Violi” starali się w ostatnich dniach przekonać Arkadiusza Milika do związania z nimi swojej przyszłości. Reprezentant Polski odrzucił jednak otrzymaną propozycję i niewykluczone, że zostanie zmuszony do przesiedzenia przynajmniej pół roku na ławce lub trybunach w Napoli, gdzie już na niego nie liczą.

Zespół z Florencji nie załamuje jednak rąk po fiasku rozmów z 26-latkiem i przystąpił do zaawansowanych negocjacji z Herthą w celu pozyskania innego Polaka - Krzysztofa Piątka.

Serwis TuttoMercatoWeb.com przekonuje, że były piłkarz Milanu, Genoi, Zagłębia Lubin czy Cracovii jest zdecydowanie bardziej optymistycznie nastawiony na transfer do ekipy ze Stadio Artemio Franchi.

Wspomniane źródło przekonuje, że środkowy napastnik porozumiał się już z Fiorentiną w kwestii warunków indywidualnego kontraktu. Ten ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku i zawierać opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 25-latek będzie mógł na jego mocy liczyć na zainkasowanie 3,5 miliona euro na sezon oraz atrakcyjne bonusy.

Klub z Serie A ma jednak w dalszym ciągu kłopot z osiągnięciem konsensusu z Herthą. Ekipa z Berlina jest nastawiona na definitywną sprzedaż reprezentanta Polski teraz i zainkasowania z tego tytułu 27 milionów euro. Natomiast „Viola” chce wypożyczyć naszego napastnika z zawarciem przymusu wykupu za około 25 milionów euro.

Obie strony prowadzą rozmowy i liczą na wypracowanie porozumienia przed zamknięciem letniego okna we Włoszech, co nastąpi o godzinie 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy