Piękna historia! Historyczne powołanie Marcosa Alonso

Piękna historia! Historyczne powołanie Marcosa Alonso
Redakcja
Redakcja
Źródło: Marca

Powołanie dla Marcosa Alonso na marcowe zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii przejdzie do historii futbolu reprezentacyjnego.

Pomimo równej formy, jaką prezentował już od kilku sezonów Marcos Alonso, powołania do hiszpańskiej kadry nigdy do niego nie docierały. Wezwanie od Julena Lopeteguiego na kolejne zgrupowanie było dla niego dużym zaskoczeniem, o czym najdobitniej świadczą krótkie wakacje w Dubaju, które piłkarz zaplanował sobie na ten okres.

Powołanie dla 27-latka jest jednak wyjątkowe jeszcze pod innym względem. To bowiem trzeci przedstawiciel rodziny Alonso, który został wezwany do kadry „La Roja”. Wcześniej jego dziadek i ojciec również zakładali koszulkę w barwach narodowych Hiszpanii. Marcos Alonso Imaz - dziadek piłkarza Chelsea - swój debiut w kadrze zaliczył w 1955 roku, w przegranym 1:2 meczu z Francją. 26 lat później, czyli w 1981 roku, swój pierwszy mecz w reprezentacji Hiszpanii rozegrał jego potomek - Marcos Alonso Pena. Później zagrał ich jeszcze 22, a w 1990 roku urodził mu się syn - Marcos Alonso Mendoza, a więc zawodnik Chelsea.

Najstarszy z reprezentantów w rodzinie Alonso, Marcos Imaz, zmarł sześć lat temu. Miał 79 lat. Jego syn przez jakiś czas po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener między innymi w Sevilli i Atlético Madryt. Ostatnią pracę w roli szkoleniowca porzucił jednak 10 lat temu.

Podobnych przypadków w historii piłki nie ma zbyt wiele. Najbardziej znani przedstawiciele trzeciego pokolenia reprezentantów to Diego Forlán z Urugwaju i Javier Hernández z Meksyku. Inne przypadki to: Vladimir Weiss (Słowacja), Warren Feeney (Irlandia Północna), Hazem Emam (Egipt) i André Schembri (Malta).

Alonso rozegrał w tym sezonie 39 spotkań w barwach Chelsea. Strzelił w nich siedem goli i zaliczył trzy asysty. Dodajmy, że w przeszłości był on powoływany do narodowej kadry do lat 19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy