Pierwsze wzmocnienie FC Nurnberg

2007-12-14 13:13:21; Aktualizacja: 16 lat temu
Pierwsze wzmocnienie FC Nurnberg
Redakcja
Redakcja Źródło: transfermarkt.de

Pierwszoligowy klub niemiecki - FC Nurnberg przeprowadził pierwszy transfer do swojego klubu. Nowym piłkarzem Norynbergii zostanie Jacques Abardonado, który do niemieckiego zespołu dołączy po nowym roku. Francu(...)

Pierwszoligowy klub niemiecki - FC Nurnberg przeprowadził pierwszy transfer do swojego klubu. Nowym piłkarzem Norynbergii zostanie Jacques Abardonado, który do niemieckiego zespołu dołączy po nowym roku. Francuz ma pomóc klubowi w walce o utrzymanie i osiągnięcie dobrego wyniku w rozgrywkach pucharu UEFA, jeśli Nurnberg awansuje do kolejnej fazy.

29-letni Jacques występuje na pozycji obrońcy. Obecnie występuje w francuskim klubie - OGC Nicea, ale nie jest tam zawsze podstawowym piłkarzem i chętnie zgodził się na swój transfer do Niemiec. Z nowym klubem podpisał kontrakt do 2010 roku, a suma transferowa nie została ujawniona przez obie strony. Według niemieckich mediów kwota zapłacona za Francuza opiewa w granicach 1-1,5 miliona Euro.

Jacques Abardonado urodził się w Marsylii i tam stawiał swoje pierwsze kroki z piłką nożną. Jest wychowankiem Olympique Marsylia w którym zadebiutował w 1998 roku. Nie umiał przebić się na stałe do pierwszej drużyny i w 2001 roku trafił do FC Lorient, aby rok później grać już w OGC Nicea, gdzie gra do dziś.
Więcej na ten temat: Francja Niemcy