Pierwszy letni transfer Legii na ostatniej prostej!

Pierwszy letni transfer Legii na ostatniej prostej! fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Legia.net

Jak podaje Legia.net, Marcel Zylla zostanie piłkarzem Legii Warszawa.

19-letni ofensywny pomocnik obecnie jest związany z Bayernem, gdzie szkoli się już od kilku sezonów. W rozgrywkach 2018/2019 rozegrał 22 spotkania w zespole U-19 (osiem bramek), z którym rywalizował m.in. w UEFA Youth League, a także zanotował jeden występ w rezerwach mistrza Niemiec.

Umowa Zylli z Bayernem jest ważna do 30 czerwca 2020 roku. Warunki jego transferu nie są na razie znane, ale sprawa wydaje się być przesądzona. „To początek dużych zmian w drużynie” - napisał na Twitterze Adam Dawidziuk.

Mający dwa obywatelstwa pomocnik na poziomach U-15, U-17 i U-18 reprezentował barwy Niemiec. Później zdecydował się na grę w polskich kadrach do lat 19 i 20. Zylla znalazł się na liście zawodników powołanych przez Jacka Magierę na organizowane przez nasz kraj Mistrzostwa Świata U-20 (TUTAJ pełna kadra). Impreza rozpocznie się 23 maja.


Jeśli Legia nie potwierdzi w międzyczasie innego transferu, będzie to pierwsze letnie wzmocnienie mistrza Polski, który cały czas walczy o obronę tytułu. Na kolejkę przed końcem sezonu warszawiacy mają dwa punkty straty do Piasta Gliwice.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy