Piłka niszowym sportem w Stanach? Powiedzcie to w Orlando! [WIDEO]

Piłka niszowym sportem w Stanach? Powiedzcie to w Orlando! [WIDEO]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

W niedzielę w Major League Soccer zadebiutowały dwa nowe kluby: Orlando City i New York City.

Gospodarze swoją drużynę zbudowali wokół Brazylijczyka Kaki, natomiast goście rozpoczęli od sprowadzenia Davida Villi. 

Obie gwiazdy miały udział w bramkach.

Najpierw Villa zaliczył asystę przy golu Mixa Diskeruda (urodzony w Norwegii reprezentant Stanów Zjednoczonych, "10"  NYCFC).


W ostatniej minucie Kaka wyrównał z zakończonego rykoszetem rzutu wolnego.


Największe brawa jednak należą się miejscowej publiczności. Na Orlando Citrus Bowl zasiadło aż 62 510 kibiców. Wynik ten jest dziewiątym w historii MLS, rekord wciąż należy do LA Galaxy - New York/New Jersy MetroStars, w 1996 roku na trybunach w LA zjawiło się aż 69 255 ludzi. Jednocześnie stanowi to rekord debiutantów, w tej kategorii Orlando piastuje pozycję wicelidera.

Wiele wskazuje na to, że liczba kibiców w Orlando nie będzie pojedynczym incydentem. Organizatorzy są bliscy wyprzedania dwóch kolejnych spotkań - z Vancouver Whitecaps (22/03) i DC United (04/04).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy