PILNE: Znaleziono wrak samolotu, którym podróżowali Emiliano Sala i David Ibbotson

PILNE: Znaleziono wrak samolotu, którym podróżowali Emiliano Sala i David Ibbotson
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sky Sports

Koniec poszukiwań. Na dnie Kanału Angielskiego zlokalizowano wrak samolotu, którym podróżowali pilot David Ibbotson i Emiliano Sala.

Informację na ten temat dzisiaj rano otrzymały rodziny zaginionych, a teraz została ona podana do wiadomości publicznej przez stację Sky.

Do wypadku doszło 22 stycznia. 28-letni Sala wówczas zdecydował się na pożegnanie z kolegami z Nantes, w którym dotychczas występował, nim rozpoczął treningi z nowym klubem, Cardiff City, z którym zdążył już podpisać umowę. W tym celu poleciał do Francji małym samolotem Piper Malibu. Niestety w drodze powrotnej, nad Kanałem La Manche, doszło do katastrofy.

Na początku tygodnia na plaży w Surtainville (Półwysep Cotentin) znaleziono poduszki, które prawdopodobnie znajdowały się na pokładzie maszyny. Już wtedy brytyjska Komisja Badania Wypadków Lotniczych poinformowała o wyznaczeniu obszaru (około czterech mil kwadratowych) i przygotowaniach do podwodnych poszukiwań wraku samolotu. Przyniosły one szybki skutek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy