Pilot Emiliano Sali nie miał uprawnień do latania nocą

Pilot Emiliano Sali nie miał uprawnień do latania nocą
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC Wales

Zgodnie z doniesieniami BBC Wales David Ibbotson, który sterował samolotem z Emiliano Salą na pokładzie, nie miał uprawnień do latania w nocy.

Maszyna, którą argentyński napastnik podróżował z Nantes do Cardiff, zaginęła 21 stycznia. Po kilku etapach poszukiwań wrak samolotu został znaleziony na dnie kanału La Manche. Od tamtej pory Brytyjska Komisja Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zapewne potrwa ono jeszcze przez kilka miesięcy.

AAIB informowała już, że Ibbotson nie posiadał licencji komercyjnej, a dysponował jedynie prywatnymi uprawnieniami zdobytymi na terenie Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. W skrócie chodzi o to, że nie mógł on przewozić pasażerów w Unii Europejskiej na podstawie wynagrodzenia, tylko podziału kosztów.

Teraz BBC Wales donosi, że Ibboston nie miał uprawnień do latania nocą. Było to wynikiem tego, iż borykał się z daltonizmem. Latanie w takim przypadku w nocy jest niebezpieczne i nielegalne.

Europejskie przepisy lotnicze określają noc jako czas od pół godziny po zachodzie słońca do pół godziny przed jego wschodem.

Początkowo Sala miał opuścić Nantes o 9:00 czasu lokalnego. Lot przesunięto jednak na 19:00 i zaraz po niej maszyna wzbiła się w powietrze. Jak podaje BBC, było to ponad godzinę po zachodzie słońca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy