2024-10-27 19:11:17; Aktualizacja: 13 godzin temu
Piotr Zieliński jak Robert Lewandowski. Dublet w hicie przeciwko Juventusowi [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Piotr Zieliński ponownie wykorzystał rzut karny, a jego Inter Mediolan prowadzi już z Juventusem w stosunku 3-2. Dla Polaka to drugi gol w nowych barwach i jednocześnie drugie trafienie w hicie Serie A.

Niedziela to dzień, w którym rozgrywane jest hitowe starcie w ramach Serie A. Na Giuseppe Meazza mierzą się ze sobą Inter Mediolan z Juventusem.

Tego typu starcia mają często to do siebie, że nie pada w nim zbyt wiele goli. Dziś jednak na Półwyspie Apenińskim obie drużyny jakby chciały temu zaprzeczyć.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Piotra Zielińskiego. Polak w 15. minucie wykorzystał rzut karny, ale chwilę później spotkał się z odpowiedzią rywala. Juventus poszedł za ciosem i po 27. minutach prowadził 2-1.

To zadziałało na „Starą Damę” niczym płachta na byka. W ciągu dwóch minut nie tylko wyrównali stan meczu, ale dodatkowo znów wyszli na prowadzenie. Najpierw gola strzelił Henrich Mychitarian, a później ponownie z rzutu karnego do siatki trafił Piotr Zieliński.

Na tablicy wyników widnieje zatem 3-2 dla Interu.