Pizarro odrzucił ofertę, bo chce być wierny Werderowi

Pizarro odrzucił ofertę, bo chce być wierny Werderowi fot. Wikipedia
Dawid Kurowski
Źródło: Sport1

Claudio Pizarro otrzymał w letnim oknie transferowym ofertę od Hamburgera SV.

Kontrakt Peruwiańczyka z Werderem Brema wygasł wraz z końcem czerwca 2018 roku. Mimo 38 lat na karku, zawodnik nadal chciałby kontynuować karierę i jest przekonany, że mógłby to robić na poziomie Bundesligi. W lecie pojawiła się nawet jedna oferta z tych rozgrywek, ale zdecydował się na jej odrzucenie.

Propozycja pochodziła od Hamburgera SV, który jest derbowym rywalem Werderu Brema. Pizarro spędził w Bremie osiem lat kariery i chciał pozostać wierny klubowi, który dał mu szansę do pokazania się w Europie, wyciągnął do niego rękę, gdy nie udało mu się przebić w Chelsea oraz dał szansę do kontynuowania gry na najwyższym poziomie po ostatniej przygodzie z Bayernem Monachium.

- Było możliwe, żebym dołączył do Hamburgera SV.

- Jako wieloletni zawodnik Werderu, nie mogłem tego zrobić. W Bremie nigdy by mi tego nie wybaczyli – powiedział Peruwiańczyk.

38-letni snajper jest najlepszym zagranicznym napastnikiem w historii Bundesligi, w której uzbierał do tej pory 191 bramek. Za jego plecami jest Robert Lewandowski, mający na koncie 154 trafienia. Pizarro to także najlepszy strzelec w historii Werderu (104 bramki), ale w tym wypadku przez długi czas nikt nie powinien zbliżyć się do jego osiągnięcia.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy