Pizarro odrzucił ofertę, bo chce być wierny Werderowi

Pizarro odrzucił ofertę, bo chce być wierny Werderowi
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sport1

Claudio Pizarro otrzymał w letnim oknie transferowym ofertę od Hamburgera SV.

Kontrakt Peruwiańczyka z Werderem Brema wygasł wraz z końcem czerwca 2018 roku. Mimo 38 lat na karku, zawodnik nadal chciałby kontynuować karierę i jest przekonany, że mógłby to robić na poziomie Bundesligi. W lecie pojawiła się nawet jedna oferta z tych rozgrywek, ale zdecydował się na jej odrzucenie.

Propozycja pochodziła od Hamburgera SV, który jest derbowym rywalem Werderu Brema. Pizarro spędził w Bremie osiem lat kariery i chciał pozostać wierny klubowi, który dał mu szansę do pokazania się w Europie, wyciągnął do niego rękę, gdy nie udało mu się przebić w Chelsea oraz dał szansę do kontynuowania gry na najwyższym poziomie po ostatniej przygodzie z Bayernem Monachium.

- Było możliwe, żebym dołączył do Hamburgera SV.

- Jako wieloletni zawodnik Werderu, nie mogłem tego zrobić. W Bremie nigdy by mi tego nie wybaczyli – powiedział Peruwiańczyk.

38-letni snajper jest najlepszym zagranicznym napastnikiem w historii Bundesligi, w której uzbierał do tej pory 191 bramek. Za jego plecami jest Robert Lewandowski, mający na koncie 154 trafienia. Pizarro to także najlepszy strzelec w historii Werderu (104 bramki), ale w tym wypadku przez długi czas nikt nie powinien zbliżyć się do jego osiągnięcia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy