PNA: Ghana kupiła prąd od sąsiada i finałowego rywala. Wszystko dla kibiców!

PNA: Ghana kupiła prąd od sąsiada i finałowego rywala. Wszystko dla kibiców!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bloomberg

Rząd Ghany kupił od Wybrzeża Kości Słoniowej 80 megawatów energii, aby kibice mogli bez przeszkód obejrzeć półfinałowe starcie w Pucharze Narodów Afryki z Gwineą Równikową.

Jednym z wielu problemów Afryki jest między innymi niedobór prądu i mimo że w Ghanie szacuje się, że dostęp do elektryczności ma ponad 70% mieszkańców, to tamtejsze władze zdecydowały się na zakup dodatkowej energii od sąsiada, aby transmisja spotkania "Czarnych Gwiazd" z "Nzalang Nacional" odbyła się bez większych zakłóceń.

Warto dodać, że oba te kraje od wielu lat żyją w zgodzie i wzajemnie wymieniają się nadmiarem swoich dóbr, o czym mogliśmy się przekonać teraz oraz podczas ostatniego mundialu, kiedy to Ghana kupiła prąd od Wybrzeża Kości Słoniowej i jednocześnie ograniczyła produkcję, między innymi w hucie aluminium, żeby kibice mogli cieszyć z relacji z Mistrzostw Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy