Początek końca Tuchela w PSG? L'Equipe: Niemiec zaczyna tracić szatnię

Początek końca Tuchela w PSG? L'Equipe: Niemiec zaczyna tracić szatnię fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I RMC Sport

Pozycja Thomasa Tuchela w Paris Saint-Germain wyraźnie osłabła.

Tydzień temu paryski zespół zapewnił sobie mistrzostwo Francji. Wcześniej jednak został wyeliminowany w 1/8 finału Ligi Mistrzów przez Manchester United. W miniony weekend przegrał z kolei w finale Pucharu Francji z Rennes. Dodajmy, że w styczniu paryska ekipa odpadła również w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej.

Jak podaje „L'Equipe”, w ostatnich tygodniach popsuły się relacje między Tuchelem a piłkarzami PSG. Francuski dziennik nie podaje szczegółów, ale jego zdaniem niemiecki szkoleniowiec zaczął tracić szatnię.

RMC Sport dodaje, że o ile do niedawna Tuchel miał naprawdę mocną pozycję w PSG, ostatnie wyniki to zmieniły. Na ten moment wydaje się, że 45-latek pozostanie w klubie na kolejny sezon. W najbliższych tygodniach może się to jednak zmienić. Katarczycy mogą podjąć decyzję o rozstaniu z Niemcem i na dobrą sprawę nie byłoby to wielkim zaskoczeniem.

O tym, że kolejne tytuły mistrza Francji nie wystarczają władzom PSG w przeszłości przekonał się już Laurent Blanc, któremu podziękowano za brak sukcesów na arenie międzynarodowej.

Tuchel pracuje w Paryżu od zeszłego roku. Do tej pory poprowadził zespół w 50 meczach. Zanotował 38 zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy