Podolski celuje w Mistrzostwo Świata

Podolski celuje w Mistrzostwo Świata
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Sky Sports

Napastnik Arsenalu FC Lukas Podolski wierzy, że reprezentacja Niemiec jest zdolna triumfować w rozpoczynających się Mistrzostwach Świata.

Niemcy są wymieniani obok Brazylii i Hiszpanii w gronie głównych kandydatów do zdobycia Pucharu Świata. Na poprzednich dwóch mundialach zajmowali trzecią pozycję, lecz ponowne zajęcie tej lokaty nie spełni oczekiwań piłkarzy.

Takiego zdania jest również Lukas Podolski: - Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku nikt w nas nie wierzył, jednak zdołaliśmy dobrnąć aż do półfinału. Cztery lata później powtórzyliśmy ten wyczyn. Trzecie miejsce to niewątpliwie duży sukces, lecz w tym turnieju nie jesteśmy nim zainteresowani.

- Jesteśmy w Brazylii po to, by zdobyć upragniony tytuł. Będziemy walczyć o końcowy triumf, ponieważ tylko to nas interesuje. Jeżeli przejmiemy inicjatywę już na początku każdego spotkania, puchar będzie nasz - dodał reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

Niemcy zmierzą się w grupe G, nazywanej przez wielu "grupą śmierci", z Portugalią, USA i Ghaną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy