Ponad milion euro! Raków Częstochowa negocjuje duży transfer z Ekstraklasy

2024-06-22 15:12:42; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ponad milion euro! Raków Częstochowa negocjuje duży transfer z Ekstraklasy Fot. Jakub Ziemianin | Raków Częstochowa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sebastian Staszewski

Raków Częstochowa chce pozyskać nowego stopera, a na celowniku znalazł się Ariel Mosór - donosi Sebastian Staszewski. Trwają negocjacje w sprawie transferu defensora Piasta Gliwice.

Raków Częstochowa do tej pory nie pozyskał jeszcze żadnego piłkarza, natomiast z klubu zdążyli już odejść Kacper Bieszczad, Marcin Cebula, Vladan Kovačević, Oskar Krzyżak oraz Giánnis Papanikoláou. Na tym nie koniec, bo wolną rękę otrzymali kolejni piłkarze.

W takiej sytuacji nowy trener Marek Papszun powinien liczyć na wzmocnienia i wygląda na to, że te wkrótce nadejdą pod Jasną Górę. Niewykluczone, że jednokrotny mistrz kraju przystanie na hitową przeprowadzkę w ramach Ekstraklasy. Jak informuje bowiem Sebastian Staszewski, trwają rozmowy w kwestii transferu Ariela Mosóra.

Stoper od dłuższego czasu wzbudza zainteresowanie Rakowa i ruszyły w tej sprawie stosowne negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że kwota transakcji może przekroczyć nawet milion euro. Byłby to tym samym jeden z najdroższych zakupów drużyny spod Jasnej Góry. Obecnie liderem rankingu jest John Yeboah, który kosztował półtora miliona euro.

Żeby jednak nie było kolorowo, drużyna z Częstochowy ma w tej kwestii konkurencję.

Chrapkę na byłego zawodnika Legii Warszawa ma również Molde. Norwegowie już rok temu walczyli o Polaka, ale ich starania zakończyły się wtedy niepowodzeniem.

Reprezentant kraju do lat 21 rozegrał w poprzednim sezonie 33 spotkania, w których może pochwalić się trzema golami i dwoma asystami. Jego umowa z obecną drużyną wygasa 30 czerwca 2025 roku, a zatem nadchodzi ostatni moment, by na nim dobrze zarobić.