Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A

Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Łukasz Poręba może w niedalekiej przyszłości zdecydować się na kontynuowanie kariery w Herthcie lub Hellasie Verona - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Młodzieżowy reprezentant Polski jest bez wątpienia kolejnym udanym produktem Akademii Zagłębia Lubin, który po przejściu poszczególnych szczebli w klubowej hierarchii trafił na najwyższym poziom w naszym kraju, gdzie drugi sezon z rzędu może liczyć na regularną grę w barwach „Miedziowych”.

Ten fakt sprawa, że 20-letni pomocnik znalazł się w kręgu zainteresowań kilku europejskich drużyn. Spośród nich najpoważniejsze zainteresowanie usługami Łukasza Poręby przejawia Hertha oraz Hellas Verona.

Oba kluby mają być rzekomo skłonne pozyskać wychowanka ekipy z województwa dolnośląskiego po zakończeniu obecnego sezonu, kiedy to piłkarzowi pozostanie rok do wygaśnięcia obecnego porozumienia z Zagłębiem Lubin.

Tomasz Włodarczyk przekonuje, że mimo to przedstawiciele „Miedziowych” będą oczekiwać za młodzieżowego reprezentanta Polski atrakcyjnej finansowo propozycji, która miałaby opiewać na około dwa miliony euro.

Poręba decydując się na przeprowadzkę do Włoch spotkałby zapewne Pawła Dawidowicza w szeregach Hellasu, który pomógłby mu w szybszej aklimatyzacji z zespole z Werony. Podobną rolę klubie z Berlina mógłby odegrać Krzysztof Piątek, o ile do momentu ewentualnego transferu 20-latka nie opuści szeregów Herthy.

Środkowy pomocnik wystąpił w 16 spotkaniach w tym sezonie i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy