POTWIERDZONE: AC Milan chce Thauvina

POTWIERDZONE: AC Milan chce Thauvina fot. Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Téléfoot | RMC Sport

Paolo Maldini, dyrektor techniczny Milanu, potwierdził zainteresowanie jego klubu Florianem Thauvinem.

27-latek na celowniku „Rossonerich” znajdował się już w przeszłości, ale Włosi nigdy przesadnie nie walczyli o jego angaż. W 2018 roku był on świeżo upieczonym mistrzem świata, co z automatu zawyżyłoby wycenę Olympique’u Marsylia, a niemal cały poprzedni sezon w wykonaniu Francuza naznaczyły problemy zdrowotne.

To sprawiło, że w Thauvina zwątpił nie tylko AC Milan, ale przede wszystkim jego obecny pracodawca, który ku jego zaskoczeniu nie zaproponował mu przedłużenia umowy.

27-latek szybko schował dumę do kieszeni i w bieżących rozgrywkach ponownie udowadnia swoją klasę. W Ligue 1 rozegrał jak dotąd 9 spotkań, zdobył trzy bramki oraz posłał pięć ostatnich podań.

Wysoka dyspozycja prawoskrzydłowego, który może także występować na pozycji atakującego, zaowocowała ponownym zainteresowaniem ze strony mediolańczyków. Po informacjach sprzed dwóch dni, ich autentyczność częściowo potwierdził Paolo Maldini.

– Latem będzie na ostatnim etapie kontraktu, więc jest to interesująca operacja z ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto mówimy o graczu wysokiej klasy. Co prawda ze względu na jego wiek nie ma takiego samego profilu jak większość piłkarzy sprowadzanych przez nas w ciągu dwóch ostatnich sezonów, ale doskonale wiemy, że właściwą formułą dla naszego zespołu jest mieszanka młodych i nieco bardziej doświadczonych zawodników. To oczywiście gracz, którego mamy na liście życzeń – wyjawił dyrektor techniczny Milanu w rozmowie z „Téléfoot”.

W kontekście wypowiedzi legendarnego Włocha, dodajmy, że jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Tym samym już od stycznia może on negocjować z dowolnym klubem warunki wstępnego porozumienia.

Jednocześnie cały czas nie można wykluczyć pozostania dziesięciokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych” na Stade Vélodrome. Gracz nie ukrywa bowiem, że nie tak dawno wystartowały rozmowy z jego obecnym pracodawcą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy